back

Щодо недопущення випалювання сухої рослинності на Срібнянщині

13 квітня 2020

 

З початку року на території Срібнянського району виникло 19 пожеж з них 15 є  необережне поводження з вогнем, а саме випалювання сухої рослинності( на загальну площу більше 25,5 га), з яких 2 це поширення пожежі на будинки різного призначення.

 

Нагадуємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. Зокрема, згідно з Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.), ті ж дії вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (340 – 680 грн.).

 

Відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

 

Будьмо пильними не допускаймо спалювання сухої рослинності та її решток, пам’ятаймо про наслідки таких діянь, збережімо природу, будьмо справжніми господарями на своїй землі! Вразі пожежі, надзвичайної ситуації та при виявлені підозрілих вибухонебезпечних предметів телефонуйте 101!

Вячеслав ФЕСЕНКО,

начальник Срібнянського РС Управління

ДСНС України у Чернігівській області