back

Новорічні та різдвяні свята: небезпека піротехнічних виробів

16 грудня 2019

 

Для зручності та безпеки встановлювати ялинку слід  на надійну підставку та так, щоб вона не заважала евакуації людей з приміщення на випадок пожежі.

Для ілюмінації необхідно використовувати гірлянди тільки заводського виготовлення та з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12В, заздалегідь перевірив їх справність та надійність.  Підключення гірлянд до електромережі повинно здійснюватися лише за допомогою штепсельних з’єднань.

 

Прикраси для ялинки та святкові костюми, які зроблені з вати, паперу та інших легкозаймистих матеріалів з пожежної точки зору дуже небезпечні. Сприяє  розвитку пожежі і хвоя, яка швидко висихає. Тож щоб свято було зіпсовано, достатньо попадання на них джерела вогню, яким може стати хлопавка, бенгальський вогник, або свічка, не кажучи вже про петарди, феєрверки та ракети невідомо якого виробництва.

Кожного року трапляються непоодинокі випадки, коли феєрверки, ракети залітають у вікна, на балкони квартир. Як наслідок - виникає пожежа. Найбезпечніше те, що вогонь може спалахнути як миттєво, що призведе до травмування людей, так і непомітно через декілька годин після процесу тління, коли у приміщенні нікого не буде, або люди ляжуть відпочивати.

 

При купівлі піротехнічних  виробів, потрібно звернути увагу на наявність сертифікатів щодо відповідності вимогам безпеки. Якщо такі відсутні, то їх реалізація та використання заборонені.

Небезпечно купувати піротехнічні вироби на  ринках та у невідомих осіб.

Застосування піротехнічних виробів повинно здійснюватися відповідно до інструкції та тільки у присутності дорослих.

Забороняється ударяти по піротехнічним виробам, тягти за гніт, переносити в кишенях, під одягом, кидати під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки  з  дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

 

При поводженні з піротехнікою не допускається застосування вогню.

 

Після приведення в дію піротехнічного виробу, незалежно від того спрацював він чи ні, не підходите до нього 15-20 хвилин, адже Ви не бачите процесу, який відбуває усередині (ґніт може ще повільно горіти і тоді виріб дострілює).
 

Користуватися піротехнічними виробами можна на відстані не ближче 50-ти метрів від будівель та споруд, а АЗС чи інших вогненебезпечних об’єктів - 100-150 метрів. Винні за порушення  порядку використання піротехнічних виробів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

В разі виникнення пожежі одразу повідомте у оперативно-рятувальну службу "101".

Вячеслав ФЕСЕНКО

начальник Срібнянського РС Управління

ДСНС України у Чернігівській області