back

24 жовтня 2008


У районі функціонує 11 загальноосвітніх навчальних закладів з контингентом 919 учнів, 9 дошкільних навчальних закладів та один позашкільний – районний будинок дитячої та юнацької творчості.

Усі заклади укомплектовані педагогічними кадрами. У 2015/2016 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах району працював 191 педагогічних працівників, 91 % педагогів мають вищу освіту.

В школах району налічується 137 комп’ютерів, діє 10 навчальних комп’ютерних комплексів. Стан комп’ютерного забезпечення складає 6,7 учня на один комп’ютер, усі шкіли району мають підключення до мережі Інтернет та власні сайти.

Стовідсотково реалізується програма підвозу учнів сільської місцевості до місць навчання «Шкільний автобус». Усіх учнів, які потребують підвозу, забезпечено організованим підвезенням.

Стабільно в школах району працюють 11 їдалень, які мають холодну та гарячу проточну воду. Різними видами харчування охоплено 100% школярів. Учні 1-4 класів охоплені стовідсотково безкоштовним гарячим харчуванням.

Вживаються заходи щодо розвитку дошкільної освіти. Послуги по забезпеченню дітей дошкільною освітою надають 9 дошкільних навчальних закладів.

Суспільним дошкільним вихованням охоплено 255 дітей (56,4 %). Відділом освіти проводиться робота щодо збільшення рівня охоплення дошкільною освітою дітей відповідного віку. Продовжується вивчення демографічної ситуації, фінансових можливостей та стану навчально-матеріальної бази закладів.

Ефективно проведено оздоровчу кампанію. У 2015 році на базі загальноосвітніх навчальних закладів району працювало 11 таборів з денним перебуванням дітей, в яких відпочинкові послуги отримало 465 школярів, що становить 54,3% від загальної кількості учнів 1-10 класів.

Для організації роботи таборів із районного бюджету було виділено 100 000 грн., вартість перебування однієї дитини становила 15,4 грн.

Відповідна увага приділялась оздоровленню дітей пільгових категорій.

У районі функціонує один позашкільний заклад – районний будинок дитячої та юнацької творчості. У 21 гуртках закладу свої навички та вміння розвивають 364 дітей (38,8 %).

Триває робота по зміцненню матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів.

Завершено поточні ремонти шкільних приміщень – для їх проведення відділом освіти за бюджетні кошти придбано фарбу на суму 26 тис. 278 грн. Протягом навчального року матеріальну базу закладів поповнено новим обладнанням, інвентарем тощо. Зокрема для Сокиринської ЗОШ І-ІІІ ступенів було придбано електричну плиту, два ноутбуки, класні дошки, принтер, встановлено нові двері. За спонсорські кошти для Дігтярівської, Карпилівської ЗОШ придбано відповідно комп’ютер і ноутбук, акустичні системи – для Калюжинської та Подільської ЗОШ, меблі – для Васьківської ЗОШ. За кошти Всеукраїнського Благодійного фонду «Фонд Сергія Тігіпка» у Гриціївській ЗОШ І-ІІ ст. встановлено 8 металопластикових вікон на суму 33 тис. грн., також за кошти цього фонду встановлено 2 вікна у будинку дитячої та юнацької творчості.

Усі котельні ЗНЗ стовідсотково забезпечені вугіллям, торфобрикетом та дровами.