06 липня 2018

У Чернігівській області продовжується операція «Акциз»

 

Співробітниками податкової міліції Чернігівщини проводиться комплекс широкомасштабних заходів з протидії тіньовому виробництву та обігу підакцизних товарів під умовною назвою «Акциз», спрямованих на недопущення потрапляння на ринок фальсифікованих, контрабандних та контрафактних підакцизних товарів, а також забезпечення додаткових надходжень коштів до бюджету.

Заходи в рамках операції «Акциз» тривають декілька років поспіль і саме їх результативність вимагає продовжувати ці заходи в подальшому.

Завдяки проведеним заходам, співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області протягом минулого року з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на суму понад 86 млн. грн.  Зокрема, 1,3 млн. пачок сигарет, 21,7 тис. літрів фальсифікованих алкогольних напоїв, 43,5 тис. літрів спирту, якого було б достатньо для виготовлення більш як 100 тис. літрів горілки, припинено діяльність 8 незаконних виробництв підакцизних товарів, з яких 7 – з виготовлення алкогольного сурогату та 1 – паливно-мастильних матеріалів.

За матеріалами співробітників управління обліковано 32 кримінальних правопорушення за напрямком протидії незаконному обігу підакцизних товарів.

З метою забезпечення відповідного реагування та проведення перевірочних заходів Головне управління ДФС у Чернігівській області інформує, що у разі наявності інформації про факти незаконного обігу підакцизних товарів на території Чернігівської області, громадяни мають можливість звертатися до органів ГУ ДФС у Чернігівській області за телефоном 651479 та у письмовій формі, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», за адресою: ГУ ДФС у Чернігівській області, м. Чернігів, вул. Реміснича, 11 для проведення перевірочних заходів та припинення правопорушень.

 

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПРЕССЛУЖБА

вебпортал: tax.gov.ua

04053, Київ, Львівськаплоща, 8, тел./факс: 247-81-55; e-mail: [email protected]

 

Олексій Любченко: Ми вже виявили «скрученого» ПДВ на 40 млрд грн

 

Про масштаби поширення системи скруток з ПДВ та суб’єктивні передумови їх виникнення розповів в інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ» Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.

Як приклад були наведені оборудки на ринку закупівлі та реалізації зерна, тютюну, сільгоспвиробництва,  незаконного переміщення товарів.

«Тільки на цих прикладах я легко нараховую 40 млрд грн «скрученого» ПДВ», - зазначив Олексій Любченко.

За словами Голови ДПС, одна з основних схем прикриття – це продаж цигарок за готівку. За розрахунками, за такою схемою легалізується 4,3 млрд грн ПДВ підприємцями, які продають цигарки, але потім нібито повертають їх як нереалізовані.

 

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПРЕССЛУЖБА

вебпортал: tax.gov.ua

04053, Київ, Львівськаплоща, 8, тел./факс: 247-81-55; e-mail: [email protected]

 

Олексій Любченко: Українці, попри карантин, – відповідальні та сплачують податки

 

У першому півріччі 2020 року платники податків сплатили 54,3 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. У 2019 році цей показник складав 51,2 млрд грн. Тобто порівняно з минулим роком цьогорічний показник більше на 3 млрд грн. Про це Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко розповів в інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ».

За його словами, зростання відбулося незважаючи на карантинні обмеження через коронавірусну хворобу.

«Триває робота з платниками. Люди розуміють, що немає де взяти готівку, щоб виплачувати зарплатню «у конвертах». Необхідно нараховувати зарплату, а легкого доступу до готівки немає. Доводиться нараховувати офіційно», – зазначив Олексій Любченко.

Очільник податкової служби також повідомив, що виконання плану з податку на доходи фізичних осіб у червні становило 106 %, з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 117,5 %.

«Українці, попри карантин, є відповідальними та сплачують податки», – наголосив Олексій Любченко.

За його словами, зростання надходжень фіксується і з податку на додану вартість. У червні 2019 року країна отримала в бюджет 4,6 млрд грн ПДВ, а у 2020 році – 8,5 млрд грн. Перевиконання складає 4 млрд грн, тобто майже в 1,9 раза.

Як зазначив Олексій Любченко, в податковій вже є розуміння показників надходжень до бюджету за липень, а тому наразі вже триває робота по виконанню завдань серпня.

 

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПРЕССЛУЖБА

вебпортал: tax.gov.ua

04053, Київ, Львівськаплоща, 8, тел./факс: 247-81-55; e-mail: [email protected]

 

Врятувати як систему, так і людей – моє основне завдання в ДПС, - Олексій Любченко

 

В Україні є унікальна система адміністрування ПДВ, якою цікавляться європейські податківці. Про це повідомив Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко в інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ».

За його словами, в усіх країнах є схеми зловживання з ПДВ. Якщо б у світі не було фіктивного ПДВ, то не було б необхідності створювати контролюючі органи.

«Питання лише у тому, контролюючий орган «в темі», або «в темі» та «в частці», або просто «в частці»? Він всередині цієї системи скруток чи ззовні? – підкреслив Олексій Любченко. – Я зараз витягнув 25-тисячний колектив податкової служби «назовні». У них горять очі, їм цікаво. Вони з власної ініціативи тут з 8 вечора до 12, коли відбувається реєстрація накладних, так званий пропуск на електронну реєстрацію».

Він також розповів, що Службою безпеки України встановлено факти спроби стерти в серверах ДПС сліди зловживань з ПДВ.

«Наших фахівців пробували звинуватити у такий спосіб, щоб вони не були авторитетні в доказовій базі і їх думка не враховувалась слідством. Хотіли зробити їх винуватими. Ми взяли і аргументи виклали. Моє завдання було, рятуючи систему, врятувати людей. Тому що при системі, не завантаженій фахівцями, навколо яких обертається процес, які досконало знають цей процес, – я не вижив би і місяця», – зауважив Олексій Любченко.

Очільник ДПС наголосив, що система тримається на професійних людях, які до того ж мають високоморальні якості.

За його словами, електронний ПДВ –  це по своїй суті глобальна система міжгалузевого балансу. Якщо нею грамотно користуватись, можна прогнозувати економіку та інвестиційний розвиток країни. І це розробка податкової служби.