06 вересня 2016
1. Постановою Уряду від 01.10.2014 № 505 затверджений Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, який визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).
2. Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
3. Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім’ї (далі - уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах:
для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);
для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).
Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.
Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією компетентного органу.
4. Розмір отриманої грошової допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
5. Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім’ї звертається до управління соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.
У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім’ї, які претендують на отримання грошової допомоги:
До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї та згода на обробку персональних даних.
6. Грошова допомога не призначається у разі, коли:
7. Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов’язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування.
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають повний спектр юридичної підтримки для внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській та Сумській областях.
У рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту та доступність юридичних послуг.
Кваліфіковані юристи надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі в національних й міжнародних судових інстанціях, зокрема через:
Основні питання, по яким надається юридична допомога:
Контакти приймальні: м. Чернігів, вул. Гонча 57, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532; 063-959-35-34.
Проект «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарної допомоги ВПО та населенню, постраждалим внаслідок конфлікту в Україні» впроваджується Данською радою у справах біженців за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Департамент економічного розвитку облдержадміністрації повідомляє про конкурс грантів на започаткування професійної діяльності ВПО з інвалідністю в рамках проекту «Розширення можливостей для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю».
Проект реалізується в Україні Всеукраїнським громадським об'єднанням «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» з метою сприяння започаткуванню та розвитку професійної діяльності осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України та Автономної Республіки Крим, з метою підвищення їх рівня життя.
Дедлайн - 5 грудня 2016 р.
Проект фінансується Агентством ООН з питань біженців (УВКБ ООН).
Географія реалізації проекту:
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Миколаївська, Одеська, Херсонська області та м. Київ.
Загальний бюджет конкурсу: 250 000 грн.
Бюджет індивідуального проекту не повинен перевищувати 25 000 грн. (на закупівлю необхідного обладнання).
Хто може бути учасником Конкурсу: •
внутрішньо переміщені особи з інвалідністю; •
внутрішньо переміщені особи, які доглядають за близькими членами сім'ї з інвалідністю тобто дитина, чоловік або дружина, батьки. Для осіб, які належать до вищезазначених категорій та які мають бажання