Лише сильним дано право на безсмертя


У час, коли Україна виборює свою волю й незалежність, свою цілісність і єдність, уродженці Чернігівщини не стоять осторонь. Вони відстоювали демократичне майбутнє нашої держави на Майдані, разом з побратимами з інших регіонів здобували право українців на вільне життя у європейській спільноті.

З перших днів проведення антитерористичної операції тисячі наших мужніх земляків відстоюють свободу власної держави. Вони гідно несуть службу у лавах Збройних Сил та Національної гвардії України, у прикордонних військах, батальйоні спецпризначення «Чернігів», добровольчих формуваннях. Нам є ким пишатися. Та, на жаль, і є за ким сумувати.

Троє з Героїв Небесної Сотні — з Чернігівщини: Василь Прохорський, Андрій Мовчан, Віктор Орленко.

Вже не один з кращих синів Сіверського краю не повернувся з поля бою неоголошеної війни на сході України. Серед них і Олександр Таценко з Карпилівки.

Ця сторінка — краплина у морі всенародної шани і пам’яті.

Ми бережемо спогади про кожного з героїв. І низько схиляємось перед величчю їх подвигу.

Вічна слава! Герої не вмирають! 

Олександр Таценко народився 16 жовтня 1982 року в селі Карпилівка Срібнянського району. У 2000 році закінчив Карпилівську школу. Завжди був спокійний, врівноважений, усміхнений та доброзичливий.

Проходив військову службу у лавах Збройних Сил Укарїни.
З 2002 року працював механізатором СТОВ «Батьківщина» у рідному селі.

Мобілізований до лав Збройних Сил України 14 серпня 2014 року - був старшим навідником мінометної батареї військової частини В 0095 (28-а окрема механізована бригада).

26 січня 2015 р. о 07.00 під час обстрілу з БМ-21 в районі м. Маріїнки отримав поранення. Після евакуації до центральної районної лікарні міста Селідове помер.

Указом Президента України № 311 від 4 червня 2015 року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).


 

Пам'ять житиме вічно

На фасаді Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ст., де навчався Олександр Таценко, встановлено меморіальну дошку.