back

Срібнянщина вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років

22 листопада 2019

 

Четверта субота листопада в Україні, згідно з відповідним Указом Президента України, визнана Днем пам'яті жертв голодоморів. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Голодомори 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років — періоди масового голоду, що привели до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території земель сучасної України.

 

Сьогодні, напередодні скорботного дня, голова районної державної адміністрації Ніна Бондаренко, голова районної ради Олена Панченко, секретар селищної ради Ірина Мартинюк, керівники та працівники підприємств, установ, організацій району, здобувачі освіти Срібнянської ЗОШ І-ІІІ ст., жителі громади взяли участь у меморіальних заходах із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Учасники живої колони, які зібралися на площі районного центру, вирушили до пам’ятного знаку жертв Голодомору, що встановлений біля центрального кладовища Срібного.

 

Мітинг «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну» відкрився під звуки Державного Гімну України.

 

Виступила перед присутніми голова районної державної адміністрації Ніна Бондаренко: «Наш обов’язок — завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події. Ми також повинні зробити все для того, щоб не допустити подібної трагедії у майбутньому».

 

Присутні поклали колоски пшениці, запалили та поставили свічки до підніжжя знаку, розділили хліб пам'яті, вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

 

Завтра, 23 листопада, о 16.00 відбудеться всеукраїнська акція «Засвіти свічку». Нехай кожен в знак вшанування невинно замученого голодом українського народу запалить свічку пам’яті перед образом Божим. Нехай у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині, старий і малий схилить голову перед пам’яттю жертв Голодомору.