back

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

21 листопада 2019

 

Сьогодні голова районної державної адміністрації Ніна Бондаренко відкрила та провела засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Срібнянської районної державної адміністрації (далі — ТЕБ та НС) .

Засідання проходило за участі секретаря, членів комісії та запрошених.

 

Провідний фахівець Срібнянського РС УДСНС  в Чернігівській області Олександр Наглий ознайомив присутніх з результатами класифікації з хімічної небезпеки об’єктів та адміністративно-територіальних одиниць, яку члени комісії затвердили під час голосування. Акцентував увагу на питанні щодо забезпечення промисловими засобами захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин персоналу ТОВ «Срібнянський молокозавод», КП «Комунгосп» та населення, яке проживає в прогнозованій зоні хімічного забруднення.

 

Розповів Олександр Наглий й про стан захисних споруд (протирадіаційних укриттів) на території Срібнянського району. Начальник відділу культури та туризму селищної ради Ірина Жижка та начальник сім’ї, молоді та спорту селищної ради Віталій Никоненко доповнили виступ, додавши, що на сьогодні майже завершена робота по підготовці документів для інвентаризації захисних споруд цивільного захисту. Потрібно відзначити, що балансоутримувачі захисних споруд, при формуванні бюджетів на 2020 рік, передбачили кошти  на їх утримання, забезпечення засобами для життя.

 

До речі, доступ до захисних споруд цивільного захисту, що розташовані у багатоквартирних будинках, має бути забезпечений цілодобово.  

 

Затверджено план-графік проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях Срібнянського району у 2020 році.

 

Вивчене питання щодо виконання основних завдань підприємствами, установами, організаціями, органами виконавчої влади району до дій у складних зимових умовах 2019-2020 року. Станом на 21 листопада на частину доріг району вивезені посипальні суміші.

 

Провідний інспектор Срібнянського РС УДСНС в Чернігівській області Євген Мусієнко наголосив на збільшенні кількості пожеж в поточному році. Одна з головних причин — посушливі погодні умови, що призвели до численних займань в екосистемах району. Через зниження температури повітря, з метою обігріву житлових приміщень, населення користується обігрівальними засобами, які можуть спричиняти короткі замикання та перевантаження мережі. Дотримання елементарних правил пожежної безпеки населенням дасть змогу попередити виникнення загорань та збереже людські життя. Присутні висловили пропозиції щодо покращення обізнаності населення з правилами пожежної безпеки.

 

Попередження надзвичайної ситуації та збереження автодороги державного значення Н-07 Київ-Суми-Юнаківка в урочищі «Тростянецька балка» — одна з головних тем, якій приділялася увага присутніми на комісії ТЕБ та НС.

 

Питання, що виносилися на розгляд комісії ТЕБ та НС розглянуті. По ним прийняті відповідні рішення, які надіслані виконавцям.