back

З нагоди Всесвітнього дня дитини

20 листопада 2019

 

Щороку 20 листопада відзначають Всесвітній день дитини - свято, спрямоване на підтримку захисту прав дітей та розвиток дружнього до дітей середовища. Саме цього дня у 1959-му Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а згодом - Конвенцію про права дитини - основний міжнародний документ щодо захисту прав дітей. До того ж, у цей день в Україні з 2003 року також відзначається День спільних дій в інтересах дітей. Одним з головних завдань державної політики визначено створення умов для повноцінного розвитку та виховання кожної дитини у родині.

 

Згідно статистичних даних в районі  проживає близько 2 тисяч дітей віком до 18 років. Їх соціально-правовий захист відповідно до вимог міжнародного та вітчизняного законодавства здійснює служба у справах дітей районної державної адміністрації. У її полі зору - умови проживання 22 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників, прийомних сім’ях, 5 усиновлених дітей, за якими здійснюється нагляд до досягнення ними 18- річного віку, 25 дітей, які виховуються в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків. Цьогоріч у Срібнянському районі посиротіла одна дитина, якій  у визначений законодавством термін було надано статус дитини-сироти та влаштовано на виховання в сім’ю опікуна.       

  

Сімейними формами виховання у Срібнянському районі охоплено 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Найбільш поширена - опіка (піклування). У таких сім’ях проживає 17 дітей, функціонує 2 прийомні сім’ї,  в яких виховується 3 дітей, позбавлених батьківського піклування та одна особа з їх числа. Втім, пріоритетною формою влаштування малечі в Україні визнане усиновлення. Так, в районі з початку року усиновлена одна дитина.

 

Триває в області і реформування інтернатних закладів. У перспективі очікується скорочення чисельності дітей в таких установах, де зараз перебувають близько двох тисяч осіб. Для цього необхідно розвинути соціальні, освітні та медичні послуги за місцем проживання дитини. Завдання не з легких, але це, як ніколи, потрібне нашим дітям.

 

Для довідок: телефон довіри для батьків та дітей 0 800 500 241

 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації