back

Поточна діяльність Срібнянського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

20 листопада 2019

 

Срібнянський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  здійснює соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих ситуаціях і потребують сторонньої допомоги. До категорії громадян, які користуються послугами  входять не лише одинокі громадяни похилого віку, але й ті, які, в силу різних обставин, опинилися в скрутному життєвому становищі.

Основним завданням відділень територіального центру є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг.

      

  В установі функціонує чотири  відділення.   

 І. Для надання соціально-побутової допомоги одиноким непрацездатним громадянам та осіб з інвалідністю в домашніх умовах діє  відділення соціальної допомоги вдома.

 

39 соціальних робітників відділення здійснюють обслуговування  осіб похилого віку, інвалідів. На підставі  визначення індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та медичного висновку громадяни із територіальним центром укладають договір, у якому зазначають вид, зміст та обсяг послуг, що надаватимуться безкоштовно, або за плату, обумовлюється періодичність, строки надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома, інші умови.

 

Соціальні робітники відділення надають передбачені договором послуги, виявляють додаткові потреби, вживають заходи, щодо їх виконання, роблять закупівлю та доставку продуктів, медикаментів, господарських товарів, приготування їжі, здійснюють допомогу при санітарно-гігієнічних заходах, оплаті комунальних платежів, прибиранні житла, збиранні необхідних документів для надання різних видів допомоги   (одноразова допомога, субсидії та інше). 

                 

ІІ.  Основними завданнями та функціями роботи відділення денного перебування є створення умов для повноцінного спілкування людей похилого віку, осіб з інвалідністю, участі їх у громадському житті.      

Діють клуби активного довголіття: Розвиток особистості, Господарочка, Школа мотивації, Будьте здорові, надається соціально-педагогічна послуга Університет третього віку.

Члени всіх клубів регулярно збираються на свої засідання, спілкуються, обговорюють проблеми, виїжджають на екскурсії, відзначають державні, релігійні та особисті свята, організовують тематичні вечори, діляться життєвим досвідом, втілюють цікаві ідеї в життя.          

        

ІІІ. Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги. Надаються на платній та безоплатній основі послуги перукаря, взуттєвика, швачки, робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків, послуги з прання постільної білизни та одягу.  

При відділенні працює пункт прокату  технічних та інших засобів реабілітації повернені місцевим органом соціального захисту населення. В тимчасове користування надаються інвалідні візки, ходунки та милиці.

Для малозабезпечених громадян дії банк одягу, що був у вжитку.  

 

ІV. Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян с. Карпилівка розраховане на 25 ліжко-місць. На даний час  проживає 16 чоловік. Всі підопічні перебувають на повному державному утриманні, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечені житлом, постільною білизною,  раціональним чотирьох разовим харчуванням та медичним обслуговуванням.

 

У відділенні проживають особи з інвалідністю, одинокі непрацездатні громадяни, люди, які опинилися в складних життєвих обставинах для яких обслуговуючий персонал робить все можливе для створення гідних людини умов проживання.

Особлива увага приділяється створенню комфортного психологічного клімату, атмосфери доброзичливості та чуйності, організації змістовного дозвілля. Створені умови  для прогулянок на свіжому повітрі та спілкування з родичами, перегляду кінофільмів і телепрограм, ознайомлення зі свіжою періодикою та літературою.

 

Марина ІВАНЕНКО,

в.о. директора Срібнянського районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)