back

Підготовка тваринництва до зимівлі

08 жовтня 2019

 

Велика увага в районі приділяється галузі тваринництва до роботи в осінньо-зимовий період.

 

Вирішальним фактором успішної роботи в зимовий період є створення в господарствах належної кормової бази, а також правильно організований перехідний період від пасовищної системи утримання тварин до стійлової в зимових приміщеннях. Раціони худоби, особливо молочних корів мають змінюватися поступово: зі зменшенням згодовування зелених кормів, збільшенням частки сіна, соломи, силосу тощо. Фактичний брак кормів в цей період веде до різкого зниження надоїв, корови передчасно запускаються. Відновити ж рівень продуктивності тварин дуже важко, а часто й зовсім неможливо.

 

В цьому році завдяки наполегливості і високому професіоналізму керівників та спеціалістів на місцях отримано позитивні надбання в кормо виробництві. Так, згідно оперативної звітності, що надійшла з господарств, аграрії заготовили понад 4,2 тис тонн сіна, близько 17 тис тонн силосу (проводиться заготівля), 4,8 тис тонн концентрованих кормів (добавиться кукурудза) власного виробництва. Розрахунки показують, що забезпеченість тваринництва на зимовий період складе не менше 31 центнерів кормових одиниць на кожну наявну умовну голову тварин. Для підвищення білкової повноцінності фуражу сільськогосподарські підприємства закупляють соняшникову макуху та шроти. Крім того, в СТОВ «Батьківщина» працюють міні-комбікормова установка по виготовленню власних комбікормів та установка по приготуванню соєвої пасти.

 

Перевірка показує, що на сьогодні всі виробничі об’єкти на фермах в основному будуть підготовлені до роботи в зимовий період. На даний період здійснюються заходи по створенню оптимального мікроклімату в тваринницьких приміщеннях.  Проводяться ремонти приміщень, побілки та дезинфекція, утеплення дверей, вікон та системи водопостачання.

 

В молочній галузі проведено технічний догляд обладнання для доїння, зберігання та транспортування молочної сировини. Спеціалісти зооветеринарної служби здійснюють контроль за якістю продукції, організовують належну роботу пунктів штучного осіменіння тварин.

 

На фермах створено запас необхідних для худоби вітамінно- мінеральних добавок, ветеринарних препаратів та дезинфікуючих засобів. Велика увага надається створенню належних умов для роботи тваринників. Майже скрізь обладнано побутові кімнати, є душові кабіни, працюють їдальні