back

Звернення голови районної державної адміністрації з нагоди 76-ої річниці звільнення Срібнянщини

17 вересня 2019

 

Шановні ветерани, земляки, жителі Срібнянщини!

 

Сьогодні ми відзначаємо 76-ту річницю звільнення території Срібнянського району від німецько-фашистських загарбників. 76 років тому на нашу землю прийшов довгоочікуваний мир, за який наші діди та прадіди заплатили найвищу ціну – життя та кров.

Німецький окупаційний режим став однією з найтрагічніших сторінок української історії. У виснажливій та кровопролитній боротьбі, ціною неймовірних втрат український народ відстояв свою Батьківщину. Історія не знала прикладів такого масового героїзму і жертовності на полі бою, такої самовідданості, яку проявили мільйони трудівників в тилу, забезпечуючи армію всім необхідним.

 

17 вересня 1943 року було зроблено ще один крок на шляху до визволення України, але втрати були неминучими. Понад 8 тисяч мешканців району воювали на фронтах Великої Вітчизняної і в тилу. До списку скорботи занесені імена 5 108 осіб, які загинули або пропали без вісті. 682 мирних жителі були заживо спалені окупантами в Срібнянській школі.

Сьогодні ми віддаємо данину поваги тим, хто героїчно боронив  рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу,  вшановуємо пам'ять тих, хто загинув, визволяючи нашу рідну землю від нацистських окупантів.

Ми в неоплатному боргу перед тими, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися з неї живим.

 

Шановні ветерани! Низько вклоняємося Вам за мир і свободу!

Кожен з Вас – це жива історія України, приклад мужності та патріотизму.  Ми пишаємося Вами – своїми істинними героями.

Низький уклін Вам! І вічна пам'ять загиблим!

Ми шануємо і пам'ятаємо всіх, хто захищав нашу землю від нацистських загарбників.

Пишаємося героями, які сьогодні продовжують в нещадній боротьбі відстоювати нашу незалежність і захищають наш спокій, мирний завтрашній день, наших дітей кожен день.

Бажаю всім  миру, здоров'я, добробуту, тепла й затишку, оптимізму і здійснення найзаповітніших мрій!

Нехай квітне і розвивається наша рідна земля, а життя кожної родини буде наповнено радістю, благополуччям і впевненістю у завтрашньому дні!

Слава Україні!