back

На Срібнянщині відзначили 200-ту річницю від дня народження Григорія Галагана

16 серпня 2019

 

200-ту річницю від дня народження українського графа, мецената і громадського діяча Григорія Галагана (1819-1888) відзначили 15 серпня у селі Сокиринці, що на Срібнянщині. Святкові заходи проходили у палацо-парковому комплексі.

 

 До родового маєтку одного з провідних постатей української історії та культури ХІХ ст. приїхало не мало гостей. Це дипломатии, науковці, представники дипломатичних представництв зарубіжних держав в Україні та меценати. Долучилися до свята народний депутат України Олег Дмитренко, депутат обласної ради Микола Дейкун, голова районної державної адміністрації Ніна Бондаренко, голова районної ради Олена Панченко, перший заступник голови селищної ради Віталій Желіба.

Відсвяткувати 200-у річницю від дня народження Григорія Галагана прибули нащадки роду Ламсдорфів-Ґалаганів: Олександра Андіївна – княгиня Ширінськи-Шихматова, Нурія Володимирівна – графиня Ламсдорф-Ґалаган, Ріта Володимирівна – графиня Ламсдорф-Ґалаган, Андрій Сергійович – Ігнатенко-Ламсдорф-Ґалаган з дружиною Світланою та сином Левом,  Ірина Олександрівна – княгиня Ширінськи-Шихматова.

 

Зустрічали гостей традиційно – хлібом та сіллю. Теплі слова вітань на рідній українській землі звучали від директора Сокиринського аграрно-професійного ліцею Миколи Купрієнка, а смачний український коровай гості отримали від депутата селищної ради Ірини Крикливої.

Після екскурсійної частини, у парковій частині гості перерізали жовто-блакитну стрічку, що символізувало відкриттям пам’ятного  знаку, що встановлений біля місця усипальниці Галаганів та Ламсдорфів-Галаганів.

 

Звуки української бандури звучали на святі у виконанні капели бандуристів ім. О. Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Танцювальний колектив з м. Ічні подарував присутнім незабутні танці, що були невід’ємними елементами кожного балу ХІХ ст.

На святі функціонувала  виставка-продаж картин з пейзажами не лише Сокиринець, але й інших культурних місць Чернігівщини. Бажаючі мали можливість придбати сувеніри та виробів з глини.

 

Під час святкування 200-ї річниці від дня народження Григорія Галагана  відбулася презентація книг та інших видань, присвячених життю та творчості українського графа, мецената і громадського діяча.

 

По закінченні офіційної частини свята, на всіх присутніх чекав гарячий український куліш від СТОВ «Батьківщина» (директор Микола Дмитренко).