Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://sribadm.cg.gov.ua/old
back

Ласкаво просимо на ювілей!

13 серпня 2019

 

15 серпня 2019 р. в Сокиринцях відбудуться урочисті заходи з нагоди 200-річчя з дня народження Григорія Ґалаґана (1819-1888), громадського діяча, мецената

У програмі: відкриття меморіалу пам’яті родині Галаганів, концертна програма за участю художніх колективів з Чернігова, наукова конференція, екскурсії маєтком Галаганів.


Очікується участь в урочистостях нащадків роду Галаганів з кількох країн та представників дипломатичних представництв зарубіжних держав в Україні.


Початок о 12 годині

 

 

Григорій Павлович Галаган народився 15 серпня 1819 року в с. Сокиринці Срібнянського району. Відомий громадський діяч та представник відомого козацько-старшинського роду. У своїй державницькій діяльності він виступав як активний прихильник повного скасування кріпацтва та доклав зусилля для розбудови земського самоуправління та освіти, а також вів велику меценатську діяльність.


Григорій Галаган був одним з засновників бібліотеки, яка нині відома як Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. Саме Григорій Павлович викупив із кріпацтва видатного українського кобзаря Остапа Вересая і допоміг йому представити своє мистецтво на широкий загал. Завдяки Григорію Галагану ім’я та творчість сліпого кобзаря Остапа Вересая не забута, і на його честь в маєтку Галаганів в Сокиринцях проводиться загальноукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва.


Відзначення ювілею Григорія Галагана на державному рівні відбуватиметься згідно постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року № 2654-VIII «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2019 році».
Відповідні пропозиції до комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності були внесені за участю народного депутата України Олександра Кодоли.

 

Читати такожВшанувати пам'ять Григорій Галагана

 

ЛАСКАВО ПРОСИМО НА ЮВІЙЛЕЙ!