back

З 1 квітня запроваджено додатковий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

11 квітня 2019

 

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» від 13.03.2019 року №250.

 

Зокрема із 01.04.2019 запроваджено додатковий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Така допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення до управління соціального захисту населення та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

 

У разі, коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Розмір допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях становить 1700 грн. щомісяця.

Водночас зазначаємо, що рішенням Уряду збережено право на отримання із 01.04.2019 року допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, особам, які звернуться за її призначенням протягом квітня-червня 2019 року.  

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.

Допомога надається одному з батьків, які постійно проживають разом з дитиною. Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.  

 

Для призначення допомоги управлінням соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її соціальний статус, подається:

  • заява одного з батьків, який постійно проживає з дитиною, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • та копії таких документів:
  • посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналів) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу). Оскільки дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років, зазначена норма застосовується для дітей після виповнення шестирічного віку;
  • свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів);

 

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної громади, та передаються органам соціального захисту населення. У сільській місцевості прийняття заяв з необхідним пакетом документів для призначення та їх передачу соціальному захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських та селищних рад.

У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, управління соціального захисту повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня звернення за призначенням допомоги.

 

Виплата допомоги припиняється у разі:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;    

- відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

- нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішення суду;

- втрати статусу багатодітної родини;

- смерті дитини;

- смерті отримувача допомоги.

 

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням соціального захисту населення, який призначав допомогу.

У випадках, передбачених вище, виплата допомоги припиняється на підставі пропозицій центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом ради об’єднаної територіальної громади.

  

Управління соціального захисту населення

Срібнянської районної державної адміністрації