back

Турбота та підтримка — основні принципи роботи для працівників Срібнянського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

09 квітня 2019

 

Срібнянський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є державною установою, що надає різні види послуг на безоплатній та платній основі одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам, особами з інвалідністю та іншим соціально незахищеним верствам населення, які спрямовані на підтримання їхньої життєдіяльності, соціальної активності та повноцінного життя.

Територіальний центр проводить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних та позабюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, відповідальності за дотримання етичних і правових норм.

 

Основними завданнями територіального центру є виявлення непрацездатних громадян, формування електронної бази даних громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг); забезпечення якісного соціального обслуговування (надання соціальних послуг); установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, які обслуговуються територіальним центром, з метою сприяння в здійсненні їх соціального обслуговування (наданні соціальних послуг).

Сьогодні наш територіальний центр володіє добротною матеріально-технічною базою, чіткою структурою, якісними кадрами, що у комплексі гарантує високі стандарти обслуговування незахищених верств населення.

 

У його структуру, крім апарату управління, входить:

- відділення  соціальної допомоги вдома;

- відділення денного перебування;

-відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

-відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с.Карпилівка;


 

Відділення соціальної допомоги вдома

За перший квартал 2019 року відділенням соціальної допомоги вдома виявлено 441 одинока особа.  38 соціальними робітниками обслужено 346 осіб,  яким надано  27289 соціальних послуг. Підопічним надавались різні види послуг на підставі даних карти індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (надані соціальних послуг), договору про обслуговування та медичного висновку.

Відділенням соціальної допомоги вдома здійснюється обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги. За  перший квартал 2019 року відділенням соціальної допомоги вдома обслужено таких 162 особи.

 

Відділення денного перебування

Основними завданнями та функціями роботи відділення денного перебування є створення умов для повноцінного спілкування людей похилого віку, інвалідів, участі їх у громадському житті. У першому кварталі 2019 року відділенням  обслужено 373 громадянина.

На сьогодні в системі відділення денного перебування людей похилого віку особливе місце належить клубам за інтересами.

 

У відділенні створено клуби активного довголіття:

  • « Розвиток особистості» - об'єднання людей, які прагнуть пізнавати та розвивати своє «Я» та жити повноцінним життям. Збираються разом для отримання задоволення, вони беруть активну участь у різноманітних заходах.
  • « Господарочка » - де проводяться   виставки  робіт  майстринь  вишивки  та  плетіння,  інших  виробів.  Люди діляться    своїм  досвідом,  переймають   досвід  інших.  На  конкурсах  на  найсмачніший  рецепт  наші  підопічні  представляють  свої  найкращі  страви  та  діляться  кулінарними  рецептами.
  •  « Школа мотивації» - мета якої спонукати підопічних до дії, сформувати активність і стійкість, здатність задовольняти свої потреби, підвищення внутрішньої мотивації і визначення власного хисту. Проведення ряд вправ на формування мотиву успіху до життя. Діагностика власних знань, умінь і характеристик до мотивації.  Також збираються любителі інтелектуальних ігор де їм  надається можливість реалізувати  свої здібності.
  • «Будьте здорові» - учасники клубу мають змогу дізнатися цікаві факти про різні захворювання, поділитися своїми методами лікування. Наглядно побачити деякі лікувальні трави, ознайомитися з цікавою літературою.

 

Члени всіх клубів регулярно збираються на свої засідання, спілкуються, обговорюють проблеми, виїжджають на екскурсії, відзначають державні, релігійні та особисті свята, вітають зі святами одиноких громадян та підопічних відділення денного перебування, організовують тематичні вечори, діляться життєвим досвідом, втілюють цікаві ідеї в життя.

Особи похилого віку отримують необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчувають себе потрібними суспільству, усвідомлюють, що життя продовжується і межі пізнання не існує. А ще “Університет третього віку ” дозволяє пенсіонерам розкрити у собі таланти, дає можливість познайомитися з новими цікавими людьми.

 

Відділення організації надання адресної

натуральної та грошової допомоги

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги.

Відділенням надаються на платній і безоплатній основі послуги перукаря,  взуттєвика, швачки, робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків, послуги з прання постільної білизни та одягу.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги постійно проводиться робота з установами та організаціями району з метою поповнення матеріальної бази для надання натуральної допомоги потребуючим громадянам.

Для малозабезпечених громадян похилого віку діє банк одягу, що був у вжитку.

З метою виявлення бездомних осіб, вивчення стану бездомності в районі, сприянню у здійсненні заходів з профілактики правопорушень у територіальному центрі діє група соціального патрулювання з надання соціальних послуг. До складу якої входять: соціальний працівник, соціальний робітник, працівник органів внутрішніх справ, закріплений за відповідним пунктом.

 

Відділення

стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с.Карпилівка

На 01.04.2019 року в стаціонарному відділенні знаходиться 16 одиноких громадян. Створені затишні та комфортні умови для проживання  людей похилого віку: підопічні, згідно норм, забезпечені продуктами харчування, матеріалами, одягом; облаштоване місце для відпочинку пенсіонерів.

Витрати на харчування одного л/дня підопічного становлять 44,58 грн., на утримання л/дня – 207,81 грн., отримано коштів з Пенсійного фонду – 74924,48 грн. Витрачено коштів на харчування підопічних відділення стаціонарного догляду – 67311,58 грн. Фактичні витрати за місяць на утримання одного підопічного складають 6442,11 грн.

 

Здорова, активна, щаслива старість – це мета кожної людини і робітників територіального центру.

Діяльність територіального центру і надалі буде спрямована на підняття рівня організації соціальної роботи в районі, розширення спектру і контингенту отримувачів соціальних послуг, сприяння безпечній життєдіяльності людей похилого віку, інвалідів та громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації.

 

Наше завдання – вселити в людей надію в добро. Працівники терцентру стали членами великої родини, які щиро вболівають за своїх підопічних, радіють, коли вдячністю сяють обличчя тих, кому ми допомагаємо подолати труднощі.