Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://sribadm.cg.gov.ua/old
back

До уваги виборців: чергові вибори Президента України 31 березня 2019 року

24 січня 2019

 

 Як знайти себе у виборчих списках

1. Попередні списки виборців, відповідно до чинного законодавства, складають органи ведення Державного реєстру виборців. В Срібнянському районі – відділ ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації (ВВДРВ). Виборець може бути включений до списку тільки на одній виборчій дільниці. 

 

2. ВВДРВ не пізніш як за вісім днів до дня виборів передає примірник попереднього списку виборців та виготовлені іменні запрошення кожній  дільничній виборчій комісії. Тобто, не пізніше як 22 березня 2019 року на виборчих дільницях з’являться попередні списки виборців.

 

 3. Дільнична виборча комісія наступного дня після отримання попереднього списку виборців надає його для загального ознайомлення. Тобто з 23 березня кожен охочий може підійти за адресою своєї виборчої дільниці та перевірити наявність і правильність свого прізвища, імені та по-батькові і власної адреси.

 

 4. Також дільнична виборча комісія не пізніш як за п’ять днів до дня виборів, тобто 24 березня, надсилає кожному виборцю іменне запрошення, де повідомляє про включення його до попереднього списку виборців, адресу дільничної комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, повідомляють, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

Важливо перевірити точність всіх особистих даних згідно запису в паспорті, інакше в день голосування Вам можуть не видати бюлетень для голосування. Також в день голосування при собі обов’язково мати паспорт чи інший документ, який підтвердить Ваше українське громадянство.

 

5. Якщо Ви ще  не отримали запрошення або ж хочете самостійно перевірити наявність і правильність своїх даних, які будуть відображені у виборчих списках, потрібно звернутися до Державного реєстру виборців. Для цього на офіційному сайті ЦВК в розділі «Державний реєстр виборців» є закладка «Особистий кабінет виборця». Зайдіть в неї, натисніть «реєстрація» і внесіть обов’язкову для заповнення поля інформацію. Через деякий час Ви отримаєте відповідь на зазначену Вами електронну адресу.

 

Якщо у Вас немає доступу до інтернету, для отримання інформації про персональні дані, Ви можете звернутися з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації за адресою: смт Срібне, вул. Миру, 54 кабінет 19 (2-й поверх), з 8.00 до 17.00 (перерва з 13.00 до 14.00) , крім вихідних.

Довідки за телефоном 5-15-59.

 

 

      Як проголосувати без зміни місця реєстрації

 Кожен виборець, відповідно до виборчого законодавства, має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

 

Для цього потрібно:

1. Не пізніше, як за п’ять днів до виборів, тобто до 26 березня, особисто звернутися до  ВВДРВ з відповідною заявою та оригіналом паспорту .

2. Надати оригінали документів, які підтверджують об’єктивну необхідність зміни місця голосування без зміни місця реєстрації: довідку про навчання, місце роботи,  право власності на житло, або договір його оренди, документи про робоче відрядження в день виборів, перебування на санаторному лікуванні і т.ін.

3. ВВДРВ видає посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, яке діє одноразово і пред’являється виборцем на вказаній ним виборчій дільниці під час голосування.

 

Кроки для голосування внутрішнім переселенцям і жителям тимчасово окупованих територій

1. Процедура подібна як для тих, хто голосує не за місцем реєстрації. У 2018 році ЦВК спростила процедуру зміни місця голосування для жителів тимчасово окупованих територій. Зробити це можна у будь-який день, але не пізніше, ніж за п’ять днів до дня виборів.

2. Згідно з рішенням ЦВК, виборці, які зареєстровані на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях, можуть не докладати до заяви про зміну місця голосування документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

3. Необхідно особисто звернутися до ВВДРВ з відповідною заявою та оригіналом паспорта громадянина України.

Відділ ведення Державного реєстру виборців

Срібнянської районної державної адміністрації