back

ВБЕРЕЖЕМО ВЛАСНІ ОСЕЛІ

10 вересня 2018

Основними причинами виникнення пожеж є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електричних приладів, порушення правил експлуатації електрообладнання та необережне поводження з вогнем.

Щоб уникнути лиха та захистити свою оселю й життя від пожеж, слід виконувати наступні правила безпеки:

1. ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНИХ ПРИЛАДІВ:

- не користуйтеся пошкодженими або саморобними електроприладами;

- доручайте ремонт електроприладів лише спеціалізованим майстрам;

- щоб уникнути перевантаження електромережі, не вмикайте в одну   розетку за допомогою "трійників" декілька потужних електроприладів;

- не використовуйте в електролічильниках та електроприладах замість стандартних запобіжників так звані "жучки";

- виходячи з дому або лягаючи відпочивати, не залишайте електричні прилади підключеними в розетку, навіть з вимкненим вимикачем.

2. ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОБУТОВИХ ГАЗОВИХ ПРИЛАДІВ:

Основна причина цих пожеж - витікання газу внаслідок порушення герметичності трубопроводів, з'єднувальних вузлів та через горілки газових плит. Природний та скраплений балонний гази (пропан-бутанова суміш), можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. Тому при наявності запаху газу в приміщенні забороняється запалювати сірники, запальнички, вмикати електричні прилади, заходити в приміщення з цигаркою - все це може послужити причиною вибуху. Якщо витікання газу виникло з відкритого крану, то його необхідно закрити і провітрити приміщення. У випадку витікання газу в результаті пошкодження газової мережі чи приладів - користування ними потрібно призупинити і негайно викликати  газове господарство.  Категорично забороняється користуватися  відкритим вогнем для виявлення витікання газу з трубопроводів, балонів. Для цього застосовують мильний розчин. Забороняється включати та користуватись газовими приладами дітям. При користуванні газовими колонками та газифікованими печами, забороняється користування ними при недостатній тязі в димарі. Недопустимо самостійно ремонтувати газові плити, колонки, трубопроводи, встановлювати балони ближче 1 метра від опалювальних печей, підігрівати балони та зберігати їх в підвальних приміщеннях. Також не забувайте правила поводження при виявлені підозрілих вибухонебезпечних предметів.

У разі виникнення пожежі, надзвичайної ситуації, телефонуйте за номером «101» служби порятунку ДСНС України!!!

За інформацією Срібнянського РС Управління

ДСНС України у Чернігівській області