back

Щодо дотримання правил безпеки в екосистемах і на воді

10 липня 2018

 

Щороку влітку на Чернігівщині у водоймах тоне 50-60 осіб. Головними причинами лиха є порушення правил безпечної поведінки під час купання або користування плавзасобами. Часто винуватцями надзвичайних подій є люди в нетверезому стані та діти, які залишившись без нагляду дорослих вигадують небезпечні розваги.

Щоб уникнути лиха, купайтеся тільки у спеціально відведених для цього місцях. Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Розраховуйте свої сили і не запливайте далеко від берега, не влаштовуйте небезпечні ігри на воді. Ні в якому разі не заходьте у воду в нетверезому стані, не пірнайте в незнайомих місцях, з мостів, на мілководді та після тривалого перебування на сонці. Уникайте води зі швидкою течією. Контролюйте дозвілля дітей, які можуть вигадати небезпечні ігри на воді.

Контролюйте дозвілля дітей, які можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем, пожежо- або вибухонебезпечними предметами, піти грати до водойм тощо й тим самим наразити своє життя небезпеці.

Пам'ятайте: помилкова впевненість у безпеці присипляє у людей обережність і пильність. Це, в свою чергу, породжує порушення правил безпечної поведінки, яке тягне за собою трагічні наслідки! Будьте уважними, не випробовуйте свою долю та бережіть найвищу цінність - людське життя!

З сонячною погодою в області встановився високий клас пожежної небезпеки.

Це сприяє підвищенню ризику виникнення пожеж. Зараз навіть маленька іскра, непогашений сірник чи цигарка можуть призвести до загоряння.

У зв’язку з цим, громадянам слід обережно поводитися з вогнем, утриматися від відвідування лісів, торфовищ і полів зернових, ні в якому разі не розводити там або поблизу них вогнища, не курити та не користуватися феєрверками. Ховайте від дітей сірники та запальнички. Рухаючись по дорозі на автотранспорті, не кидайте з вікон недопалки.

Будьте завжди пильними та пам’ятайте, що ігнорування вимог пожежної безпеки може вмить перетворити на попіл роками накопичуване людське майно, багатолітні лісові насадження або зрощений тяжкою працею врожай!

 

У разі виникнення пожежі, надзвичайної ситуації, при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів телефонуйте за номером «101» служби порятунку ДСНС України!!!

Назад