Срібнянська РДА
  Анонси
   
   
   
   
   
   
   
   


  Я МАЮ ПРАВО


  Назад

  Голова районної державної адміністрації Ніна Бондаренко провела нараду


  Голова районної державної адміністрації Ніна Бондаренко провела нараду з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг, представниками місцевого управління Державної казначейської служби та об’єднаної територіальної громади щодо належного виконання Наказу Міністерства фінансів України від 04.01.2018 №1 «Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 81 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року N256, та взаємодії учасників таких розрахунків».

  Уряд зробив важливий крок на шляху монетизації пільг та житлових субсидій – з 1 січня в Україні запроваджено новий механізм їх відшкодування підприємствам ЖКГ. Проте дуже важливо, щоб ця система запрацювала на практиці та не мала негативних наслідків для надавачів і споживачів послуг.

  Серед виявлених ключових проблем – питання цільового призначення коштів.

  Так, згідно з вимогами затвердженого Міністерством фінансів України Порядку підприємства тепло-, водопостачання та водовідведення можуть спрямовувати кошти, компенсовані за пільги і субсидії, тільки на оплату спожитих енергоносіїв та грошових зобов’язань із податків, зборів, платежів до державного бюджету. Сплачувати цими коштами податок на додану вартість, кредитні зобов’язання, заробітну плату, розраховуватися за матеріали, в тому числі паливо-мастильні, послуги підрядних організацій вони не мають права. Такі ж вимоги встановлені й до підприємств газо- та електропостачання.

  Інше проблемне питання – підготовка підприємствами реєстрів обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, що підлягають перерахуванню. Через відсутність інструкції існують різні підходи до їх заповнення.

  В ході обговорення учасники наради доповіли про ситуацію з відшкодуванням пільг і субсидій на місцях та висловили свої зауваження і пропозиції щодо вирішення проблемних моментів, які наразі виникають у процесі застосування нових вимог законодавства до проведення розрахунків за пільгове споживання житлово-комунальних послуг населенням.

  Ніна Бондаренко дала доручення керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації спільно опрацювати пропозиції і зауваження представників місцевих фінансових, казначейських та інших служб та керівників підприємств житлово-комунальної галузі.

  Назад  Погода
  15 Серпня 2018 15:56
  15 Серпня 2018 10:20
  15 Серпня 2018 10:15
  14 Серпня 2018 10:00
  10 Серпня 2018 12:56
  07 Серпня 2018 16:35
  06 Серпня 2018 12:22
  26 Липня 2018 09:32
  17 Липня 2018 16:48