Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://sribadm.cg.gov.ua/old
back

Голова районної державної адміністрації Ніна Бондаренко провела нараду

09 лютого 2018


Голова районної державної адміністрації Ніна Бондаренко провела нараду з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг, представниками місцевого управління Державної казначейської служби та об’єднаної територіальної громади щодо належного виконання Наказу Міністерства фінансів України від 04.01.2018 №1 «Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 81 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року N256, та взаємодії учасників таких розрахунків».

Уряд зробив важливий крок на шляху монетизації пільг та житлових субсидій – з 1 січня в Україні запроваджено новий механізм їх відшкодування підприємствам ЖКГ. Проте дуже важливо, щоб ця система запрацювала на практиці та не мала негативних наслідків для надавачів і споживачів послуг.

Серед виявлених ключових проблем – питання цільового призначення коштів.

Так, згідно з вимогами затвердженого Міністерством фінансів України Порядку підприємства тепло-, водопостачання та водовідведення можуть спрямовувати кошти, компенсовані за пільги і субсидії, тільки на оплату спожитих енергоносіїв та грошових зобов’язань із податків, зборів, платежів до державного бюджету. Сплачувати цими коштами податок на додану вартість, кредитні зобов’язання, заробітну плату, розраховуватися за матеріали, в тому числі паливо-мастильні, послуги підрядних організацій вони не мають права. Такі ж вимоги встановлені й до підприємств газо- та електропостачання.

Інше проблемне питання – підготовка підприємствами реєстрів обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, що підлягають перерахуванню. Через відсутність інструкції існують різні підходи до їх заповнення.

В ході обговорення учасники наради доповіли про ситуацію з відшкодуванням пільг і субсидій на місцях та висловили свої зауваження і пропозиції щодо вирішення проблемних моментів, які наразі виникають у процесі застосування нових вимог законодавства до проведення розрахунків за пільгове споживання житлово-комунальних послуг населенням.

Ніна Бондаренко дала доручення керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації спільно опрацювати пропозиції і зауваження представників місцевих фінансових, казначейських та інших служб та керівників підприємств житлово-комунальної галузі.