Срібнянська РДА
  Анонси
   
   
   
   
   
   
   
   
   


  Я МАЮ ПРАВО

  Підсумки роботи

  Назад

   

  Звіт про роботу Срібнянського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді

  за І півріччя 2018 року

   

  Діяльність Срібнянського РЦСССДМ  протягом першого півріччя 2018 року була спрямована на реалізацію Закону України  «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», Указу Президента України «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року». Протягом звітного періоду соціальними послугами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охоплено 1150  осіб.

  При РЦСССДМ продовжує діяти три спеціалізовані формування: служба соціальної підтримки сімей, МКП соціальної роботи, КП при пологовому відділенні. Цими спеціалізованими службами протягом 2018 року надано 2400 соціальних послуги. Загальна чисельність отримувачів послуг -  960 осіб.

  Пріоритетним напрямком діяльності Центру є раннє виявлення, облік, ведення банку даних та соціальний супровід сімей та осіб, які опинились у складних життєвих обставинах.

  З цією метою центром укладені угоди про співпрацю із службою у справах дітей РДА, Срібнянським районним сектором з питань пробації, сектором у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, управлінням соціального захисту населення РДА, центральною районною лікарнею, центром первинної медико-санітарної допомоги, районним центром зайнятості, районним відділом освіти, Срібнянським відділенням поліції, що дає можливість разом із службами-партнерами проводити спільні заходи у рамках реалізації програм щодо соціальної підтримки сімей, дітей та молоді.

      В рамках спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» з метою діагностики складних життєвих обставин за звітний період проведено 65 початкових оцінок потреб дитини та її  сім’ї,  у тому числі 25 обстежень багатодітних родин, 3 обстеження  сімей опікунів та піклувальників, 4 сім’ї, в яких виховуються діти-інваліди. Здійснено 2 обстеження умов проживання молодих осіб з обмеженими фізичними можливостями, 2 осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Відповідно до порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і управління соціального захисту населення в наданні соціальних послуг сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах районним центром щомісячно поновлюється банк даних сімей, які  перебувають у складних життєвих обставинах або в яких існує ризик виникнення кризової ситуації та вилучення дитини із сім’ї.

  Станом на 01.06.2018 року у банку даних сімей, які опинились у складних життєвих обставинах перебуває 123 сім'ї  ( в них виховується 297 дітей). Усі сім’ї обстежено фахівцями із соціальної роботи спільно з працівниками  служби у справах дітей  райдержадміністрації, управління соціального захисту населення, представниками старостинських округів та навчальних закладів району.  Складено початкові оцінки потреб дітей та їх сімей. Під соціальним супроводом у І півріччі 2018 році перебуває 29  кризових сімей ( в них виховується 74 дитини ). Їм надано 94 індивідуальні послуги, а саме: соціальний супровід, консультування, соціальна профілактика, влаштування до сімейних форм виховання, кризове та екстрене втручання. За звітний період частина сімей знята із соціального супроводу.

  За сприяння благодійної організації «Аратта» всі сім'ї з дітьми, які перебувають у СЖО, отримали гуманітарну допомогу речами, що були у вжитку.

  Переважна більшість наданих послуг сім’ям, що перебувають у СЖО та під соціальним супроводом стосуються вирішення соціально-педагогічних питань (взаємовідносини у родині, внутрішньо-особистісні проблеми), отримання інформації за запитом, оформлення довідок, різноманітних документів, оформлення соціальних допомог..

  Протягом 6 місяців 2018 року центр надавав послуги 57 сім’ям, де дітей виховує одинока мати. За результатами роботи у даних сім’ях складні життєві обставини мінімізовані.

  Проводиться робота по подальшому створенню прийомних сімей, розроблені та впроваджуються відповідні заходи, ведеться робота по пошуку кандидатів у прийомні батьки та патронатні вихователі. Але, на жаль, на даний час кандидати  відсутні.

         З метою формування позитивного сприйняття сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спонукання громадян до створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться щомісячні інформаційні кампанії в засобах масової інформації, створено банк даних сімей, які не мають біологічних дітей, з якими проводиться роз’яснювальна робота. 

  Питання охорони дитинства, захисту прав та інтересів дітей, пропаганди національного усиновлення, інших форм сімейного виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування постійно протягом року висвітлювалось в районній газеті «Срібнянщина».

   

  Назад  Інтерактивна інвестиційна мапа України  17 Липня 2018 16:48
  16 Липня 2018 10:00
  11 Липня 2018 08:30
  28 Серпня 2017 16:13

  Чи вплинула на Вас фінансова криза?