Срібнянська РДА
  Анонси
   
   
   
   
   
   
   
   
   


  Я МАЮ ПРАВО

  Центр інформує

  Назад

  Шукаємо патронатні сім’ї

   

  Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

  Сімейний патронат передбачається для дітей, у яких батьки не виконують належним чином свої батьківські обов’язки  з різних причин, для дітей, які страждають від батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї. Така форма сімейного виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі або центрі соціально-психологічної реабілітації. Дитина, що перебувала під патронатом, повертається до біологічної сім’ї – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин, або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу).

   

  Хто може бути патронатними вихователями?

  Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Кандидати у патронатні вихователі подають відповідні документи до соціального закладу за місцем їх проживання та проходять навчання.

   

  Основними завданнями патронатних вихователів є:

  - забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров'я дитини в період її перебування в патронатній сім'ї;
  - соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній, соціальній реабілітації дитини;
  - створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
  - підготовка дитини до повернення в біологічну сім'ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

   

  Вимоги до кандидатів у патронатні вихователі:

  - громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
  - мають позитивний досвід виховання дітей;
  - мають житло (власне, орендоване);
  - не мають судимості;
  - стан здоров я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  - одна (один) з кандидатів на якого буде покладено функцію виконання обов'язків патронатного вихователя не буде поєднувати цю роботу з іншою трудовою діяльністю;
  - пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки.

   

  Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

  Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців. На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

   

  Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

  Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною (п’ять прожиткових мінімумів) та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя (два прожиткових мінімуми), здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку та за умов, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148.

  Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

  Законом України “Про охорону дитинства” гарантується розвиток такої форми виховання дітей, як прийомна сім’я.

   


  Прийомна сім’я

  Прийомна сім’я – це сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування від 1 до 4 дітей для виховання і спільного проживання. Прийомна сім’я є формою державної опіки над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, коли частина функцій - матеріальне забезпечення, утримання дітей, оплату праці прийомним батькам, методичну підготовку прийомних батьків та допомогу їм у вихованні сироти, а також контроль за утриманням і вихованням дитини держава залишає за собою.

  Основна мета прийомної сім’ї – тимчасове утримання та виховання дитини, яка приходить з дитячого закладу, з кризової сім’ї, з притулку або медичної установи. Прийомна сім’я принципово відрізняється від усиновлення, опіки родичів.

  До прийомної сім’ї може бути влаштована дитина, у якої є батьки, але вони з певної причини не в змозі її виховувати: у зв’язку з хворобою, перебуваннях у місцях позбавлення волі тощо.

  За дитиною-сиротою і дитиною, позбавленою батьківського піклування, що потрапила у прийомну сім’ю зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, всі пільги, якими вона має право користуватися. Дитина з прийомної сім’ї може повернутися в рідну сім’ю або бути кандидатом на усиновлення в іншу сім’ю.

  У Срібнянському  районі функціонує 2 прийомні сім'ї, в яких виховуються 5 дітей. Висловлюємо слова подяки прийомним батькам за той неоціненний вклад у розвиток та виховання дітей, за щире бажання та витримку зробити цей світ кращим для дітей, обділених материнською ласкою та батьківською турботою.

   

  Назад  Інтерактивна інвестиційна мапа України  17 Липня 2018 16:48
  16 Липня 2018 10:00
  11 Липня 2018 08:30
  28 Серпня 2017 16:13

  Чи вплинула на Вас фінансова криза?