Срібнянська РДА
Анонси

Субсидії

Назад

СУБСИДІЇ СТАЛИ ДОСТУПНИМИ
Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 475, яка оптимізує принципи надання громадянам житлових субсидій.
Ухвалення постанови стало великим кроком назустріч інтересам людей, адже в документі передбачено суттєве спрощення процедури отримання житлових субсидій.
1. У декларації не потрібно зазначати розмір доходів.
Це перша і, мабуть, головна новація, передбачена в постанові. Адже завдяки налагодженій співпраці мінсоцполітики з Державною фіскальною службою та Пенсійним фондом України місцеві органи влади можуть отримувати дані про доходи людини безпосередньо в податківців і пенсійників.
Відтепер громадяни зазначатимуть у деклараціях лише вид отримуваного доходу: зарплата, аліменти, соціальна допомога тощо — та установу, підприємство чи організацію, які виплатили кошти.
2. Окремі види доходів не буде включено в сукупний дохід громадян. Йдеться, зокрема, про благодійну допомогу, одноразову допомогу від держави та органів місцевої влади (виплати інвалідам, ветеранам до 5 травня,, сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, матерям-героїням, допомога на поховання), грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в АТО. Крім того, до сукупного доходу сім’ї не зараховуватимуть заробітну плату, яку військовослужбовець отримує в АТО, державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам.
3. У разі смерті власника житла субсидію можна призначити на одну дієздатну особу, зареєстровану в житловому приміщенні померлого.
Родині померлого власника житла, яка мешкала разом із ним, не потрібно спочатку юридично успадковувати житло (через півроку після смерті власника), а вже потім порушувати питання субсидії. Тепер субсидію родині за рішенням комісії може бути призначено раніше, ніж мине шість місяців.
4. Спірні питання вирішуватимуться на користь громадянина.
Принципово важливим є надання права місцевій владі призначати субсидії, вирішуючи спірні питання на користь громадянина. Адже кожну конкретну життєву ситуацію передбачити в законодавстві неможливо.
Тому постановою розширено права органів місцевої влади щодо надання субсидій у так званих спірних питаннях. Місцева влада, наприклад, з'ясовуватиме, чи справді мешкає особа за відповідною адресою або скільки осіб фактично користуються певною послугою.
До того ж, якщо протягом п’яти днів управління соціального захисту не отримають необхідної інформації про громадян від органів місцевої влади, то вони призначатимуть субсидію на ту кількість зареєстрованих у помешканні осіб, яку зазначив громадянин у декларації. Це зроблено для того, щоб якомога раніше призначати житлову субсидію.
Стосовно соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій
Програма житлових субсидій, що діє з 1995 року залишається головним механізмом забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верст населення. Субсидії гарантують малозабезпечиним громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни їх вартості. Для отримання субсидії громадяни мають звернутися до органу соціального захисту та заповнити відповідну заяву і декларацію про доходи зареєстрованих членів сім’ї також дані документи можна надіслати поштою.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” затверджено соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство, тобто 48,87 кв. м на одну особу.
Постановою встановлені єдині для всієї України соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів. Нині норми споживання цих послуг для надання пільг і субсидій встановлюються органами місцевого самоврядування.
Слід зазначити, що соціальний норматив споживання теплової енергії на опалення житла Постановою не передбачено. Для нарахування пільг і субсидій на оплату послуги з централізованого опалення застосовуються норми споживання, встановлені органами місцевого самоврядування.
Оскільки нарахування плати за централізоване постачання холодної і гарячої води у разі відсутності лічильників буде здійснюватися за нормами, затвердженими органами місцевого самоврядування, а пільги і субсидії надаватимуться на соціальний норматив, Постановою передбачено, що нарахування плати за користування відповідними послугами для інвалідів війни у разі відсутності лічильників буде здійснюватися згідно з соціальними нормативами, встановленими Постановою.
Постановою запроваджено норми користування послугами з електропостачання за відсутності централізованого постачання гарячої води для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами (за відсутності газових водонагрівальних приладів), та будинків, обладнаних стаціонарними електроплитами.
Постановою внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, згідно з якими:
- комісії позбавляються права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла;
- передбачено враховувати дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких менше прожиткового мінімуму;
- субсидія надається одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок (раніше субсидія на загальних підставах призначалася лише власнику житлового приміщення);
- для осіб, які перебувають у шлюбі, зареєстровані і проживають окремо субсидія призначається на соціальну норму житла (раніше субсидія призначалася без урахування додаткових 10,5 кв. м. на сім’ю);
- сума субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період;
- субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється;
- якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого теплопостачання та населення для обігріву приміщень використовує побутові електроприлади, то для розрахунку субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи користування електропостачанням для індивідуального опалення. Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та акта обстеження стану зовнішніх і внутрішньобудинкових електромереж на їх відповідність вимогам нормативно-правових актів.
Зміни термінів призначення і порядку автоматичного призначення на новий період
Терміни на ЖКП – субсидія на ЖКП призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.
Терміни на СГТП – субсидія на СГТП призначається на календарний рік, при цьому на ЖКП – з місяця звернення до кінця року, на новий термін – за особистим зверненням громадян.
Орендарі – з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не довше, ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренд, на новий термін – за особистим зверненням.

Завантажити заяву про призначення житлової субсидії

Завантажити декларацію про доходи

Назад02 Червня 2017 11:47
05 Травня 2017 11:23
07 Квітня 2017 15:04
23 Березня 2017 10:16
20 Березня 2017 12:13
13 Березня 2017 11:42
28 Лютого 2017 09:33
10 Лютого 2017 11:06
13 Січня 2017 12:24
21 Жовтня 2016 15:16
12 Жовтня 2016 14:10
05 Жовтня 2016 15:08

Чи вплинула на Вас фінансова криза?