15 серпня 2016

Електронні державні закупівлі товарів в системі ProZorro


З 1 серпня 2016 року вступив в дію Закон України "Про публічні закупівлі".

Закон застосовується до всіх замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тис. грн – для товарів і послуг та 1,5 млн грн – для робіт.

Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вказану, замовники повинні дотримуватись принципів здійснення публічних закупівель, установлених Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою 200 тис. грн для товарів і послуг та 1,5 млн грн для робіт, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель.

З метою забезпечення ефективності функціонування системи публічних закупівель та недопущення порушення законодавства в цій сфері, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 26 липня 2016 року № 408 затверджено Порядок придбання товарів, робіт і послуг із використанням системи електронних закупівель ProZorro (далі – Порядок). Цей Порядок містить рекомендації щодо проведення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг із використанням системи електронних закупівель ProZorro.

Вимоги Порядку застосовуються під час придбання товарів, робіт і послуг у системі електронних закупівель ProZorro, вартість яких є меншою 200 тис. грн – для товарів і послуг та 1,5 млн грн – для робіт.

Відповідно до технічних обмежень системи електронних закупівель ProZorro вартість закупівлі не може бути меншою 3 тис. гривень.

У випадку, якщо відповідно до додатку до річного плану річна сума закупівлі перевищує 50 тис. грн, не допускаються закупівлі без використання системи електронних закупівель ProZorro.

Здійснення допорогових закупівель без використання системи електронних закупівель ProZorro можливе у випадку, коли закупівля, оголошена в електронній системі закупівель ProZorro, не відбулась через відсутність учасників, а також у разі, коли існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі або предмет закупівлі товарів, робіт і послуг має складний, специфічний характер. У цьому випадку структурні підрозділи обласної державної адміністрації повинні отримувати дозвіл заступника голови обласної державної адміністрації відповідно до розподілу обов’язків, а підпорядковані розпорядники бюджетних коштів – головного розпорядника бюджетних коштів.Інформація щодо використання електронної системи ProZorro при здійсненні допорогових закупівель розпорядниками бюджетних коштів району за січень-липень 2016 року