Срібнянська РДА
Анонси
Інформація, що має громадсько-суспільний інтерес

Назад

Основні напрями діяльності відділення НСПП в Чернігівській області


Відділення Національної служби посередництва і примирення в Чернігівській області є структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення – постійно діючого державного органу для врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), утвореного Президентом України відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відповідно до повноважень, визначених чинним законодавством, головним завданням відділення НСПП є:
- сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин;
- запобігання виникненню та сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів);
- здійснення посередництва і примирення при вирішенні таких спорів (конфліктів);
- прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

Виходячи із результатів діяльності відділення НСПП за 2017 рік, прогнозу стану соціально-трудових відносин на І півріччя 2018 року в трудових колективах підприємств, організацій та установ, розташованих на території області, відділення НСПП приділяє в роботі особливу увагу організації:

- налагодження більш плідної взаємодії, в межах компетенції, з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями профспілок та роботодавців;

- вивчення, виявлення та узагальнення причин виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), підготовки відповідних пропозицій, рекомендацій, надання консультативної допомоги зацікавленим сторонам трудових відносин;

- використання потенціалу всіх причетних до конфліктних ситуацій органів, організацій та установ заради взаємоприйнятних для сторін рішень по розв’язанню розбіжностей на доконфліктній стадії;

- активізації на місцях правового всеобучу представників найманих працівників, власників або уповноважених ними осіб з питань цивілізованого вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, організацій та установ області;

- популяризації та роз’ясненню законодавчих і нормативно-правових актів НСПП з питань здійснення примирних процедур у процесі вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання їх виникненню через засоби масової інформації.

У випадку виникнення загострення стану соціально-трудових відносин у суб’єктів господарювання області просимо звертатися:

Адреса відділення НСПП в Чернігівській області:
14000 м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39.

Начальник відділення НСПП в Чернігівській області
Дєдіков Олександр Георгійович

Заступник начальника відділення НСПП в Чернігівській області
Максименко Марина Віталіївна,
тел. 77-62-77.

ПАМ’ЯТКА ЩОДО ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ


Сьогодні проблема боротьби з пожежами та загибеллю людей на них в Україні набуває загальнодержавного, загальнолюдського характеру, бо від вогню та наслідків надзвичайних ситуацій страждає держава в цілому і кожна людина зокрема. Не є винятком і Чернігівщина. Особливе занепокоєння викликає той факт, що у вогні гинуть діти.

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей, пам’ятайте:
- тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися зі сірниками і запальничками та вважати їх іграшками;
- у разі виходу з приміщення не залишайте без нагляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо.
- намагайтесь уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
- не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму;
- не допускайте використання для обігріву приміщень несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів і газових кухонних плит;
- в разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені таким чином, щоб уникнути перекидання, обмежте доступ до них дітей;
- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
- дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
- не паліть у ліжку! Паління у ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежі в оселях!

Пам’ятайте самі та навчіть своїх дітей, що постійне виконання заходів пожежної безпеки – запорука збереження людських життів та значних матеріальних цінностей!

У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ 101!

Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та
надзвичайних ситуацій апарату районної державної адміністрації

Навчально-консультаційний пункт у м. Прилуки

Небезпека переохолодження


Зима ніяк не хоче здавати свої позиції і, мабуть уже в останній раз, лякає морозами. В понеділок в північних районах очікується вночі до -22°С, на решті території області до -19…-20°С. Тому гостро стає проблема переохолодження.

Зазвичай переохолодження організму безслідно не проходить, адже захисні сили організму від перенесеного стресу знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеня тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах.

Але найсерйознішим наслідком переохолодження можна вважати відмороження частин тіла і кінцівок.

Тому слід нагадати прості правила, яких бажано дотримуватись з метою профілактики переохолоджень:

у холодну морозну погоду потрібно одягатися багатошарово - між шарами одягу тепло утримується за рахунок повітря;

металеві прикраси на морозі носити не рекомендується, бо вони охолоджуються швидше людського тіла, і виникає ризик переохолодження окремих ділянок шкіри;

зволожуючий крем, який використовується незадовго перед виходом на вулицю, збільшує ризик переохолодження і обмороження. Якщо морози середні, підійде жирна косметика для обличчя та рук. А при сильних морозах косметикою перед виходом на вулицю бажано не користуватися менш ніж за три години;

голодний шлунок не сприяє виробленню енергії, необхідної для боротьби з холодом;

алкоголь в крові сприяє переохолодженню, викликаючи велику втрату тепла, одночасно створюючи помилковий ефект зігрівання організму зсередини;

куріння на морозі робить більш уразливими кінцівки, тому що зменшує циркуляцію крові в ногах і руках;

як тільки кінцівки почали замерзати, негайно ж починайте рухати ними, не дозволяючи їм мерзнути, інакше переохолодження посилиться, і пізніше рухи стануть хворобливими і виявляться значні пошкодження шкіри;

постійне загартовування організму попереджає його переохолодження, як і відмова від шкідливих звичок (куріння, алкоголь) і раціональне харчування.

Перша допомога при переохолодженні
Перш за все необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень, доправити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.


При загальному охолодженні організму людини легкого ступеню достатньо ефективним методом лікування є зігрівання постраждалого в теплій ванній при початкової температурі води 24°С, поступово температуру води збільшують до нормальної температури тіла людини.

В разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеню охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно швидко відвезти до лікувального закладу.

Зігрівання можна проводити за допомогою теплих ванн. Температуру води слід поступово підвищувати з 20°С до 40°С протягом 20-30 хвилин. При цьому кінцівку необхідно ретельно відмити милом від бруду. Після ванн та розтирання пошкоджену частину тіла необхідно висушити (протерти), закрити стерильною пов'язкою та тепло укутати. Відморожені ділянки тіла не можна змащувати жиром і мазями. При будь-якому ступені відмороження необхідно звернутися до лікаря.

Не потрібно розтирати уражених снігом, тому що кровоносні судини верхніх та нижніх кінцівок можуть постраждати. Не можна застосовувати швидке зігрівання обморожених кінцівок біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг обмороження.

Не рекомендується, як неефективний, варіант першої допомоги – застосування олій та жирів, розтирання кінцівок спиртом при глибокому обмороженні.

При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.

При обмороженні II-IV ступеню швидке зігрівання, масаж або розтирання не робити не слід. Потрібно накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, щільний картон), які накладаються та фіксуються зверху пов’язки. Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо.

При будь-якому ступені відмороження необхідно звернутися до лікаря.

С.В.Михайленко,
методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

Про безпечну поведінку на льоду


Взимку все більше людей піддаються спокусі перевірити на міцність кригу на найближчій водоймі. Проте, багато хто забуває, що необдумана та необережна поведінка загрожує життю і здоров'ю.

Не треба також забувати про те, що небезпечно кататися на ковзанах у необладнаних для цього місцях.

Маючи на увазі, що структура, міцність і товща льоду змінюються на протязі пізньої осені, зими і ранньої весни, дітям не рекомендується ходити на водойми - це небезпечно для життя.

Навесні лід, під дією сонця і талої води, стає пористим і буде слабким, не дивлячись на те, що він зберігає достатню товщу.

Навіть взимку є небезпека провалитися під лід, тому що:
 лід може бути неміцним біля стоку води;
 тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під товстим прошарком снігу, у місцях, де водорості вмерзли в лід;
 тонкий лід і там, де б'ють джерела, де швидкий плин або струмок впадає у річку;
 особливо обережно слід спускатися з берега: лід може не щільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

В силу зміни погодних умов (відлиги, різкої зміни напрямку вітру) може статись відрив криги. В такому випадку не можна панікувати. Для збереження рівноваги необхідно присісти, не наближатися до краю криги і кликати на допомогу. Ні в якому разі не можна перестрибувати з однієї криги на іншу.

Та якщо, все ж таки, ваша цікавість та необачність узяла гору над здоровим глуздом і ви опинилися на льоду, то пересуватися треба про вже протоптаним стежкам або слідам на льоду. Якщо їх немає, маршрут свого руху необхідно продумати заздалегідь. Переконайтеся у безпечності переходу. Подивіться, чи немає підозрілих місць на кризі. Під час руху на льоду бажано мати палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода або він пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи ступні від льоду. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

Якщо ви опинилися у «крижаній пастці» та провалилися під лід, широко розкиньте руки по краям льодового пролому та намагайтеся не зануритися під воду з головою. Дійте рішуче, не панікуйте! Не робіть різких рухів, вибирайтеся на лід, наповзаючи на нього грудьми і по черзі витягайте на поверхню ноги.

Вибравшись із «льодового полону», намагайтесь повзком рухатись в той бік, звідки прийшли, оскільки там міцність льоду уже перевірена. Незважаючи на те, що у вас з'явиться бажання побігти і таким чином зігрітися, не втрачайте пильності і спокійно рухайтесь аж до самого берега. На березі намагайтеся зігрітися, рухайтесь аж поки не дістанетесь безпечного теплого місця.

Не забувайте, що відправлятися на водойми поодинці небезпечно. Намагайтеся завжди повідомляти своїх знайомих про ваше місцезнаходження.

Також не забувайте правила поводження з електронагрівальними приладами, опаленням та дії у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.

Запам’ятайте номер «101» служби порятунку ДСНС України!!!

Національна служба посередництва і примирення повідомляє


Соціальний діалог, на сьогодні, є ключовим елементом соціального партнерства, досягнення узгоджених рішень сторонами діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з питань регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

Серед основних принципів, відповідно до яких здійснюється соціальний діалог, Законом України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 №2862-VI визначено принцип репрезентативності і правомочності сторін та їх представників.

Репрезентативність є здатністю профспілки або організації роботодавців брати участь у веденні переговорів, укладанні колективних договорів. Ця сфера діяльності для профспілок і організацій роботодавців є важливою, адже саме в ній приймаються рішення про найважливіші справи та інтереси трудових колективі, репрезентованих ними. В результаті, будується престиж організацій, які беруть участь у переговорах, що є визначальним з точки зору їх позиції в середовищі, де вони діють.

Відповідно до Законів України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про соціальний діалог в Україні» підтвердження репрезентативності суб'єктів сторони профспілок та сторони роботодавців здійснюється Національною службою посередництва і примирення та її відділеннями один раз на п'ять років. Профспілки, їх організації та об'єднання, організації роботодавців та їх об'єднання, у тому числі новоутворені, мають право звертатися до Національної служби посередництва і примирення та відповідних її відділень для оцінки відповідності критеріям репрезентативності за наявності для цього фактичних підстав, але не частіше одного разу на рік.

П А М’ Я Т К А щодо орядку оцінювання відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження епрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні

ДСНС України у Чернігівській області повідомляє


З приходом холодів населення почало інтенсивно використовувати пічне опалення та електрообігрівачі, але при цьому не кожна людина в повсякденних клопотах звертає увагу на дотримання протипожежних вимог й тим самим наражає на небезпеку себе та оточуючих її людей.

Як результат, з початку 2018 року на території області виникло 142 пожеж, на яких загинуло 14 осіб, на території району також виникла 1 пожежа 26.01.2018 в с.Поділ в житловому будинку гр. Бобира В.М. пожежою пошкоджено покрівлю і перекриття будівлі, ймовірна причина пожежі неправильне влаштування печей та димарів.

З цим нагадуємо, щоб уникнути лиха та захистити свою оселю й життя від пожеж, необхідно дотримуватися наступних основних вимог безпеки. По-перше, перевірте чи є відстань від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев’яних стін і перекриття будинку. Вона визначається вимогами будівельних норм і здебільшого становить не менше 51 см. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень.

Дерев’яна підлога перед топковими дверцятами печі обов’язково повинна бути захищена металевим листом розміром 50х70 см. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою горючих рідин. Не перекривайте повністю засувки димарів, бо чадний газ піде в хату і можна отруїтися.

Не розміщуйте меблі, дрова, занавіски та інші спалимі речі впритул до печей та електрообігрівачів. Відстань до них має бути не менше 0,5 м. В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці. Користуйтеся електрообігрівачами тільки заводського виготовлення та ні в якому разі не залишайте їх або інші пожежонебезпечні прилади включеними без нагляду.

Не зловживайте алкоголем. Будьте обережними під час куріння. Не кидайте непогашені сірники або недопалки на підлогу або у смітник. Ні в якому разі не паліть у ліжку.

Дотримання цих вимог дозволить захистити себе від пожеж. Адже уявіть собі, що означає взимку залишитися без даху над головою або скільки коштує відновити пошкоджений вогнем будинок. Проте найстрашніше те, що втрачене людське життя взагалі ніколи не повернути.

В екстрених ситуаціях, при виявленні підозрілих, вибухонебезпечних предметів телефонуйте за номером «101» служби порятунку ДСНС України!!!

Є.І. Мусієнко,
провідний інспектор Срібнянського РС
Управління ДСНС України у Чернігівській області


Щодо стану пожежної та техногенної безпеки в підвідомчих об’єктах

Остерігайтесь переохолоджень та обморожень

Небезпека чадного газу

Задля збереження соціальної стабільності на Чернігівщині

Провідна литовська компанія у сонячній енергетиці зацікавлена започаткувати виробництво сонячних модулів в Україні

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ в січні–жовтні 2017 рокуОсновні показники Уряду за ІІІ квартал 2017 року

Захисні споруди цивільного захисту Срібнянського району (номер споруди та адреса розташування)


94704 смт.Дігтярі, вул.Центральна, 1
94706 с.Сокиринці, вул.О.Вересая, 10
94707 с.Сокиринці, вул.О.Вересая, 10
94708 с.Сокиринці, вул.Галаганівська, 55-а
94709 с.Сокиринці, вул.Галаганівська, 53
94710 смт. Срібне, вул. Миру, 72
94717 смт. Срібне, вул. Миру, 61А
94718 смт. Срібне, вул. Незалежності, 15А
94719 смт. Срібне, вул. Незалежності, 10А
94721 смт. Срібне, вул. Миру, 64а
94722 смт. Срібне, вул. Миру, 63А
94723 смт. Срібне, вул. Миру, 63
94724 смт. Срібне, вул. Миру, 42А
94725 смт. Срібне, вул. Сонячна, 26
94726 смт. Срібне, вул. Незалежності, 8

Звернення до батьків


Щорічно на Чернігівщині виникають пожежі, надзвичайні події, внаслідок яких діти отримують різноманітні травми, або ще гірше - втрачають життя.
У осінньо-зимовий період основними причинами дитячого травматизму й трагічних наслідків є гра з вогнем чи піротехнічними виробами, самовільне користування печами, газовими або електричними приладами, порушення правил перебування на льоду водойм, недотримання заходів безпеки в разі виявлення боєприпасів або інших підозрілих предметів. Часто біда трапляється коли діти залишаються без належного нагляду дорослих і в пошуках розваги вигадують небезпечні ігри.
Це вказує на те, що підростаючому поколінню необхідно роз’яснювати до яких тяжких наслідків призводить порушення заходів безпеки та, як себе поводити, щоб уникнути лиха. Незнання елементарних правил безпеки - першопричини сумних та трагічних наслідків. Шановні батьки!
Управління ДСНС України та Управління освіти і науки облдержадміністрації звертаються до Вас з проханням не залишати дітей без відповідного нагляду та частіше контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, правила поведінки на водоймах, під час користування пічним опаленням, електричними та газовими приладами, піротехнікою тощо. Періодично виділяйте декілька хвилин для відвертої розмови з дітьми, адже потім цей час вимірюватиметься ціною життя. Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить, насамперед, від Вас самих!

Ю.В. Авраменко,
головний інспектор Срібнянського РС У ДСНС України у Чернігівській областіНебезпека отруєння чадним газом


З настанням холодів та початком опалювального сезону стають частими випадки отруєння чадним газом. Гострі отруєння виникають в наслідок порушення правил користування пічним опаленням або користування несправними печами Часто в житлових приміщеннях, бажаючи зберегти тепло, зачиняють витяжку, коли ще не прогоріло паливо. Причинами накопичення чадного газу в приміщеннях, гаражах, підвалах та кабінах автомобілів при працюючих двигунах є щільно зачинені двері та вікна.
Чадний газ – продукт неповного згорання різних видів палива, деревини, сміття тощо. Найбільша кількість його у вихлопних газах двигунів внутрішнього згорання та побутових опалювальних печах. Чадний газ – моно оксид вуглецю – безбарвний газ, що не має запаху. Він особливо небезпечний, бо його неможливо відчути. Чадний газ легший за повітря. Він заповнює помешкання за 15-20 хвилин, накопичується спочатку під стелю, а потім опускається до підлоги.
Люди, які перебувають у приміщенні, акумулюють у собі чадний газ. Головна небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).
Характер отруєння залежить від концентрації чадного газу у повітрі, терміну дії та індивідуальної чутливості людини. Слід пам’ятати, якщо вміст окису вуглецю у повітрі надто великий, людина втрачає свідомість. Через 20-30 хвилин з початку вдихання великої концентрації чадного газу настає смерть людини. Але значно частіше спостерігається поступовий розвиток симптомів отруєння. При легкому ступені отруєння спостерігається шум у вухах, біль в області скронь та лоба, миготіння та потемніння в очах, відчуття спраги, тривога, відчуття страху. При середньому ступені отруєння людина на певний час втрачає свідомість, яка повертається відразу, якщо її винести на свіже повітря. Характерними ознаками середнього ступеню отруєння є почервоніння обличчя, збудження, неадекватність поведінки, галюцинації, підвищення температури тіла до 38-40 градусів. При тяжкому отруєнні збудження людини змінюється кволістю, апатією, з’являється сонливість, свідомість затьмарена, зіниці розширені. Людина втрачає свідомість на тривалий час, виникає розлад дихання, іноді його повна зупинка. Окис вуглецю в першу чергу вражає кров та нервову систему, м’язову тканину і серце. Отруйна дія чадного газу обумовлена його властивістю вступати в реакцію з гемоглобіном крові у 200-300 разів швидше, ніж з киснем. Особливо тяжко переносять отруєння чадним газом діти, вагітні жінки, люди, які хворіють на легеневі та серцеві захворювання.
Перша допомога при отруєнні чадним газом
Рятівники не повинні знаходитися під дією чадного газу тривалий час, пам'ятаючи, що звичайний протигаз не захищає від цього газу. Для надійного захисту потрібний гопкалітовий патрон або ізолюючий протигаз.
У разі отруєння чадним газом потерпілого слід негайно винести на свіже повітря, покласти його на спину, розстебнути комір і ремінь, обережно піднести до носа ватку, змочену нашатирним спиртом. Потерпілого необхідно вкрити ковдрою або теплим одягом, обкласти грілками, напоїти міцним гарячим чаєм чи кавою. При необхідності зробити штучне дихання. Обов’язково викликати швидку медичну допомогу. Штучне дихання робити негайно в разі погіршення або відсутності ознак дихання (способом рот в рот або рот в ніс, при цьому попередньо покласти на рота шар марлі, хустку або тканину). Найкращий лікувальний засіб при отруєнні чадним газом – тривале вдихання кисню. Для цього використовують кисневі подушки. На голову і груди потерпілому кладуть холодний компрес. Коли потерпілий при свідомості, йому обов’язково потрібно дати гарячий напій.
Щоб попередити отруєння чадним газом, необхідно насамперед:
- суворо дотримуватися правил користування пічним опаленням;
- ні в якому разі не користуватися несправними печами;
- щільно зачиняти дверцята печі і максимально висувати заслінку труби димоходу, не закривати її до повного згорання палива, відчинити вікно або квартирку під час використання опалювальних приладів;
- не заводити двигун автомобіля або іншого механізму при зачинених дверях гаража або боксу. Слід обладнати витяг чадного газу із гаражу. Довго не перебувати і не спати у кабіні з працюючим двигуном.

Ігор Огар
Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області
Страхувальники - звітуйте своєчасно!


Прилуцьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області нагадує про обов'язковість надання звітності за 9 місяців 2017 року за формою Ф4-ФСС з ТВП.
Термін подачі з 1 по 20 жовтня поточного року!
Звіт не подається у разі: - відсутності у страхувальника зобов'язання перед Фондом по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на початок кожного звітного кварталу та оборотів по субрахунках у звітному кварталі; - наявності зобов'язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у звітному кварталі. У разі виявлення помилки у звіті страхувальник має право до 20.10.2017 року повторно сформувати та подати звіт. Чинним вважається останній паперовий звіт.

Прилуцьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській областіДерженергонагляд рекомендує: інновації — шлях до економії та стабільність в умовах зими


Держенергонагляд неодноразово акцентував увагу суб’єктів господарювання про необхідність контролю за технічним станом та експлуатацією енергетичного обладнання, особливо під час проходження осінньо-зимового періоду, оскільки саме в цей час вкрай важливо гарантувати стабільну та надійну працездатність технічних засобів та електричних і теплових мереж, а. також ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів та. впровадження інноваційних технологій.
Підвищенню енергетичної незалежності, енергоефективності та оптимізації витрат енергоресурсів сприяють і новітні наукові досягнення.
З цією метою споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів:
 використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;
 незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години і з 17 до22 години.
Однією з науково-технічних розробок, що може використовувати нічну електроенергію за пільговим тарифом, автоматично підключаючись до електричних мереж для акумуляції теплової енергії, якої достатньо для обігріву приміщень протягом 24-х годин, являється теплонакопичувач.
Теплонакопичувач - прилад для електроопалення приміьцень, який допомагає суттєво економити на опаленні, він поступово входить в побут та промисловість. Потужності для опалення достатньо, тому що електромережа вночі не завантажена.
Використання дешевого нічного тарифу на електроенергію для накопичення тепла (коли споживче навантаження на енергетичні підприємства мінімальне) робить застосування теплонакопичувачів економічно вигідним. Завдяки цьому витрати на опалення зменшуються для населення - на 50%, для юридичних осіб- на 85%.
Використання теплонакопичувачів виключає необхідність проведення газу для опалення, виконання дорогих будівельних заходів по прокладанню труб, придбанню та встановленню опалювального котла, влаштуванню димоходу та інших робіт.
Автоматичне керування дозволяє точно та швидко регулювати температуру повітря в приміщенні. При зміні погодних умов автоматично змінюється час накопичування, підтримуючи комфортну температуру в приміщенні та додатково економить електроенергію. Крім того, додатково можна економити електроенергію за рахунок зменшення часу накопичення у вихідні або святкові дні.
Для даного приладу обов'язкове застосування багатотарифного електричного лічильника.
Перевага переходу на опалення теплонакопичувачами:
ДВідмова від газу;
ДЕкономія коштів на опалення;
ДПроектування не потребує узгоджень, простий та швидкий монтаж і запуск без додаткової підготовки приміщень та інженерних мереж;
ДНе перепалює кисень, чім створює комфортну атмосферу в приміщенні;
ДНе потребує додаткового обслуговування, відсутність додаткових витрат;
ДТривалий термін експлуатації;
ДШирокий вибір теплонакопичувачів за різноманітними варіантсіми(динаміка, статика, ручне керування, автоматичне керування), компактні габарити;
ДВідсутня загроза отрути продуктами згорання;
ДВикористовує «сухе» тепло, тому відсутня необхідність у водопідготовці та відсутня загроза розморожування системи опалення;
ДБезшумна робота та безпечність в експлуатації;
ДЄвропейська якість.
Побудова енергоефективного суспільства являється важливим етапом в досягненні мети його розвитку: більш раціональне, ефективне та економічне виробництво, використання альтернативних джерел енергії та інноваційний розвиток.


До уваги вагітних!


Прилуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області повідомляє про можливість отримання за рахунок коштів Фонду путівок на відновлювальне лікування порушень перебігу вагітності до санаторію «Карпати» у ІV кварталі 2017 року. Основним критерієм для відбору хворих на реабілітаційне лікування є наявність медичних показань. Термін такого лікування становить 24 дні. Путівки для працюючих осіб є безкоштовними, крім того, за період відновлювального лікування в оздоровниці надається допомога по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.
Для отримання більш детальної інформації звертатись до лікуючих лікарів або до Прилуцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області за адресою:
м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46/1, тел. 3-22-85.

Прилуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Стаття сайт Талалаївка, Срібне, Утримання худоби.doc

Профілактика інфекц. зах-нь..doc

Небезпека ботулізму.doc

05 - 2017 - Варва - змнено розмр допомоги на поховання.doc

05 - 2017 - Варва -допомога сезонним тимчасовим працвникам.doc

нформаця щодо перерахування коштв.doc

Конкурс.грантів_ВПО-АТО_МОМ_ЄС-7.04.2017.doc

доступні ліки на сайт.docx

Підсумки роботи Варвинської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП.doc

ІНФОРМАЦІЯ про загальні збори громадян у Срібнянському районі.doc


Щоб не сталося пожежі


Із зниженням температури повітря населення більш інтенсивно використовує прилади опалення та обігрівачі. Як результат частіше виникають пожежі, спричинені необережним поводженням з різними обігрівальними приладами та пічним опаленням. Внаслідок цього знищуються будівлі та майно, жертвами вогню стають люди. Це спричинено тим, що дуже часто не приділяється належна увага виконанню правил пожежної безпеки.
З початку року на території Чернігівської області сталося 126 пожеж. Зокрема тільки за останню добу зареєстровано 9 пожеж. Вогнем пошкоджено 8 будівель. Причини пожеж - неправильне влаштування та несправність нагрівальних печей та димарів, необережне поводження з вогнем, недолік конструкції та виробництва електроустановок, коротке замикання електромережі, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.
Для того щоб максимально зменшити ризик виникнення пожежі потрібно пригадати деякі нескладні правила та обов’язково їх дотримуватися у побуті.
Перед тим, як увімкнути обігрівальний прилад, необхідно впевнитись в його походженні та купувати для використання лише якісні ліцензовані прилади. Ні в якому разі не можна користуватись саморобними електрообігрівачами. Не зайвим буде переконатись, що прилад не має механічних ушкоджень. Якщо обігрівач іскрить та перегрівається, то краще відмовитись від його використання.
Наступна причина виникнення пожеж – вмикання одночасно декількох потужних приладів та довгочасне їх використання, що призводить до перенавантаження мережі.
Не можна розміщувати поблизу обігрівальних приладів речі, виготовлені з горючих матеріалів, сушити на обігрівачах білизну, складати папір та інші речі. Пожежа може статися від того, що електрообігрівачі стоять поруч із предметами, які від нагрівання можуть спалахнути.
Виходячи з дому, необхідно переконатися, що всі електрообігрівальні прилади вимкнено.
Якщо для обігріву ви використовуєте пічне опалення, то потрібно перевірити, чи відповідають печі, та їх облаштування правилам пожежної безпеки. Зокрема, згідно з нормами вони повинні мати протипожежні розриви від горючих конструкцій, підлога з горючих матеріалів під топковими дверцятами має бути захищена металевим листом розміром 0,7x0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі. На горищах усі труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути заштукатурені та побілені, а ні в якому разі не обклеєні шпалерами, аби можна було чітко побачити тріщини та пошкодження, що можуть з’являтись у процесі експлуатації.
Перевіряти димар господарям слід не рідше двох разів на рік. Димохід правильно складеної печі залишається чистим протягом багатьох років. Робота з його обслуговування зводиться лише до регулярного видалення золи з піддувала і перших каналів по ходу руху димових газів.
Не можна залишати без нагляду печі, які топляться або доручати нагляд за ними малолітнім дітям. Дрова, які використовуються для топки повинні не перевищувати розмір топливника. При експлуатації дверцята топки повинні бути зачинені. Для розпалювання печей не застосовуйте легкозаймисті та горючі рідини.
При виникненні пожежі необхідно негайно повідомити за телефоном «101».

Тетяна Моргун, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області
Де шукати вітаміни в лютому?


Яка б не була зима – це в будь-якому випадку стрес для організму. Короткий світловий день і холод викликають втому, лінь, сонливість, поганий настрій, а з ними і зниження стійкості організму до хвороб, зниження імунітету. Все це – безперечні ознаки нестачі вітамінів. То де ж нам їх знайти в холодну пору року?
Зелений чай – один з найпростіших способів внести вітаміни в раціон. Краще з додаванням прянощів та меду, адже вони позитивно впливають на кровообіг, а також покращують настрій.
Цитрусові – це ударна доза вітаміну С. Лимони, апельсини, грейпфрути підвищують імунітет та надають життєву силу. Візьміть за правило випивати щодня склянку свіжого цитрусового соку.
Квашена капуста і взагалі королева зимового вітамінного столу! У ній зберігається дуже багато корисних речовин: вітаміни С, К і групи В (В1, В2, В3, В6, В12), а також калій, натрій, кальцій, залізо, фосфор, сірка, кремній, цинк, бор, мідь.
Каші допомагають очистити організм від шлаків. У зимовий час їжте гречку – вона містить багато мінералів, основний з яких – залізо. Також варто їсти вівсянку, вона надасть енергії на цілий день.
Морепродукти просто незамінні в зимовому раціоні. В них міститься корисні вітаміни групи В та РР. Вони багаті на йод, калій, магній та інші елементи, які необхідні для підтримки імунітету в нормі.
А для гарного апетиту не забувай про прогулянки на свіжому повітрі, особливо в сонячні дні.
Ганна Дубина,
методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської областіПожежа в будинку

У масштабах держави пожежа - це стихійне лихо, що виникає періодично. Кожні п'ять-десять хвилин спалахує нова пожежа. Кожної години вона позбавляє життя одну людину, ще близько десяти відправляє на лікарняне ліжко. За статистикою, 80 % усіх пожеж відбувається в житлових приміщеннях. При цьому в 9 випадках із 10 загоряння супроводжується загибеллю і трав¬матизмом людей від диму та вогню. І найголовніше: переважна більшість пожеж — результат наших з вами легковажності й необережності.
Чому виникають пожежі? Назвемо основні при¬чини виникнення пожеж у побуті: -
необережне поводження з вогнем під час куріння й приготування їжі; -
використання імпортних побутових приладів, теле-, відео- та аудіотехніки, не адаптованих до віт¬чизняної електромережі; -
проведення електрогазозварювальних робіт під час ремонту квартири; -
дитячі ігри з вогнем; -
діяльність комерційних структур, які розміщують свої вибухопожежонебезпечні виробництва в житлових будинках, і під ними.
Заходи профілактики виникнення пожеж відомі практично всім. Про те, як уберегти своє помешкан¬ня від спалаху й боротися з вогнем, якщо пожежа все-таки почалася, слід нагадати ще раз.
У разі виникнення пожежі в квартирі негайно викличте пожежників. Повідомте про загоряння су¬сідів з поверху, попросіть їх відвести в безпечне місце дітей і людей похилого віку, а також попередьте про пожежу мешканців інших поверхів. Не чекаючи прибуття пожежної команди, починайте за допомогою сусідів гасити пожежу підручними засобами (вогнегас¬ником, щільною мокрою тканиною, водою з внутрішніх пожежних кранів, розташованих на сходових майдан¬чиках, та ін.) Щоб усунути небезпеку враження елек¬тричним струмом, слід відключити подачу електро¬енергії у квартиру (автомат із вимикачем знаходиться в щитку на сходовому майданчику). Не гасіть легкозай¬мисті рідини водою - це неефективно! Користуйтеся вогнегасником, а за його відсутності - мокрою ткани¬ною, піском, навіть землею з квіткового горщика або пральним порошком. Не відчиняйте вікон і дверей, аби уникнути притоку повітря до вогнища займання, не розбивайте стекол! За необхідності відчиніть або вибийте двері до кімнати, що зайнялася, прикрийте руками обличчя, стійте збоку від отвору дверей, щоб вас не обпалило полум'ям, яке вирвалося з кімнати.
Якщо ліквідувати пожежу власними силами не вдається, негайно залиште квартиру! Покинути її межі можна тільки з упевненістю, що там нікого не залишилося. Особливо треба стежити за дітьми: від диму вони можуть ховатися в шафах, під столами, ліжками, в туалетах, ванних кімнатах і найчастіше не відгукуються на поклик.
Пересуваючись задимленою квартирою за від¬сутності респіратора або протигаза, дихайте через мокру ганчірку. Задимленими коридорами в примі¬щенні великої площі пробирайтеся рачки або повз¬ком - унизу менше диму. В разі неможливості ева¬куації з квартири сходовими маршами використайте балконні пожежні сходи, а якщо їх немає, то вийдіть на балкон, щільно зачинивши за собою двері, й кри¬ками чи в будь-який інший спосіб приверніть увагу перехожих і пожежників. Не намагайтеся самостій¬но перебратися на сусідній балкон - це небезпечно!
Викликаючи пожежну команду, чітко відпові¬дайте на питання телефоністки служби «101». Точно назвіть адресу, де відбулося загоряння, телефон, прізвище квартиронаймача, кількість поверхів у будинку, як до нього під'їхати та ін. Постарайтеся зустріти пожежні машини. Це до¬зволить заощадити якийсь час і допоможе ряту¬вальникам уточнити всі необхідні деталі.
Не забувайте традиційних рекомендацій пожежних: -
ніколи не куріть у ліжку; -
навчіть дітей правильно поводитися з вогнем, а до цього моменту не допустіть можливості потрапляння сірників до дитячих рук; -
не залишайте без нагляду ввімкнені електроприлади, особливо праски, обігрівачі, телевізори; -
не користуйтеся саморобними електроприладами й «жучками»; -
стежте за станом проводки, не вмикайте в одну розетку декілька побутових приладів великої потужності; -
не розігрівайте лаки й фарби на відкритому вогні; -
не використовуйте для прання органічних розчинників, не сушіть речі над газовою плитою; -
не використовуйте саморобних гірлянд для ялинки; хлопавки й бенгальські вогні запалюйте подалі від хвої, будьте обережні з маскарадними костюмами з паперу і вати, щоб уникнути «святкових» пожеж; -
не захаращуйте горища, підвали, лоджії - потенційні шляхи евакуації в разі пожежі; -
не зберігайте на балконах легкозаймисті ре¬човини; -
стежте за пожежною безпекою не тільки своєї квартири, але й будинку, двору, а в разі порушень звертайтеся до інспектора пожежного нагляду.
Рекомендуємо застрахувати себе і своє майно на випадок пожежі, а документи, гроші й інші цінності зберігати в місці, відомому всім членам вашої родини. Статистика пожеж переконливо доводить, що ми були б багатшими, якби дотримувались правил по¬жежної безпеки й не економили на засобах порятунку.
Пам'ятаймо про це!
Навчально-консультаційний пункт у м. Прилуки,
сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та з питань надзвичайних ситуацій апарату районної державної адміністрації


Підсумки роботи Варвинської дирекції за 9 місяців 2016 року


Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснює матеріальне забезпечення та надає соціальні послуги застрахованим особам Варвинського, Срібнянського та Талалаївського районів.
Станом на 1 жовтня в дирекції згідно Єдиного реєстру страхувальників на обліку перебуває 1 375 страхувальників:
№ з/п Тип страхувальника Кількість страхувальників станом на 01.10.2016 1 Юридичні особи 505 2 Фізичні особи з найманою працею (роботодавці) 240 3 Фізичні особи (особисто) 623 4 Інші типи ( відокремлені підрозділи, тощо) 7
Доходна частина Тимчасового розпису дирекції становить 35,1 тис. грн, в тому числі неправомірно витрачені кошти – 26,7 тис. грн., господарські штрафи – 5,8 тис. грн., суми помилок минулих років – 2,2 тис. грн., повернення видатків минулих періодів - 0,4 грн.
Проведено 76 перевірок страхувальників, кількість перевірок, якими виявлено порушення – 31. Найчастіше при перевірці коштів Фонду зустрічаються наступні помилки: невірно визначено кількість календарних днів у розрахунковому періоді; невірно визначені дні, які підлягають оплаті; допомога не обмежена мінімальною заробітною платою; допомога виплачена за вихідні (неробочі) дні; допомога в день встановлення МСЕК інвалідності. Страхувальниками надано 955 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 3 969,0 тис. грн. Профінансовано 3 966,8 тис. грн. Решту коштів страхувальники отримали на початку жовтня. Затримки у виплаті допомог застрахованим у Фонді особам немає. Фінансування здійснюється протягом 3-х робочих днів при встановленому законодавством 10-денному терміні.
За 9 місяців профінансовано допомог:
Назва статті План Факт % виконання
о тимчасовій непрацездатності 3147,3 2832,3 90,0
По вагітності та пологах 1263,2 1124,0 89,0
На поховання 28,6 15,4 53,8
При прийомі заяв-розрахунків постійно проводилась робота по виявленню зловживань при наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам. У 8 страхувальників упереджено неправомірне віднесення витрат за рахунок коштів Фонду на суму 7,1 тис. грн. (травми отримані в робочий час або в стані алкогольного сп'яніння).
Одним з напрямів роботи є забезпечення застрахованих осіб путівками на реабілітаційне (відновлювальне) лікування на базі санаторно-курортних закладів. Проведено відновлювальне лікування 24 застрахованих осіб.
За заявками лікувально-профілактичних закладів застраховані особи по безкоштовних путівках Фонду мали змогу отримати відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторіїв ПрАТ "Трускавецькурорт", ПрАТ "Миргородкурорт" та інших.
Лариса Чміль,
директор Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

Увага! Знову працюють «податкові» шахраї


Керівництво Прилуцької ОДПІ повідомляє про шахрайські дії невідомих осіб, які продовжують вимагати гроші з підприємців, видаючи себе за податківців.
Зокрема, з телефонних номерів ( 095) 305-70-97, (073) 492-06-56, ( 063) 655-23-63 шахраї телефоную підприємцям, представляючись керівництвом податкової інспекції та вимагають гроші для «вирішення окремих питань».
То ж, у зв’язку з цим, у разі отримання інформації щодо таких шахрайських дій, просимо не йти на провокації та терміново телефонувати на номер «Довіри» - (0462) 668-522. Інформацію також можна повідомити безпосередньо до відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області, звернувшись за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича, буд. 11 каб. 208 або до приміщення інспекції.


<Що треба знати споживачам газу, аби не мати проблем з розрахунками
З настанням опалювального сезону значно зростають суми в платіжках за газ. Дороговартіснийенергоносій змушує споживачів рахувати кожну копійку, а якщо в квитанціїприходятьбільші нарахування ніж очікувалося, споживач береться«шукати правди» в газовій компанії.Втім, такі «несподіванки», як правило, виникають через неуважність або необізнаність самих споживачів. Тож, що треба знати й робити, аби уникнути заборгованості та сплачувати лише за реально спожитий газ, ми розкажемо далі.
Нормативний лікбез Впродовж останніх півтора роки відбулися суттєві зміни в сфері надання послуг з газопостачання. Насамперед, цепродиктовано введенням в дію новогоЗакону України «Про ринок природного газу». Численні нормативні акти, які вийшли«з під пера» Кабміну та НКРЕКП стосувалися договірних взаємовідносин надавачів послуг і споживачів, ціни на енергоносій, обсягів і норм споживання, порядку надання пільг та субсидій, коефіцієнтів для розрахунку норми газу на опалення приміщень для пільговиків та отримувачів субсидій, передачі показання лічильників, тощо. Так, лише норми споживання газу без лічильників змінювались щонайменше тричі, порядок надання субсидій – 9(!) разів, двічі переукладалися договори на постачання та розподіл природного газу. Окрім цього, ріст вартості газу з 1 грн до майже 6,9 грн, при проміжних цінахв 3,60 грн або 7,1 грн залежно від обсягів, створили неабиякий ажіотаж і заплутали споживачів. Зачасту люди не мали бажання або можливості вникати в нормативні тонкощі і продовжували оплачувати газ по-старому, а отримавши в платіжках борги, звинувачували в своїх бідах газівників. Сподіваємося, що нижченаведена інформація стане споживачам газу в пригоді і застрахує від неочікуваних сум в рахунках за газ.
Скільки коштує газ? Як вже відомо, Постановою від 27 квітня 2016 р. № 315 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. № 758",з 1 травня 2016 року для всіх побутових споживачів газу (незалежно від газових приладів у помешканні) Кабмін встановив єдину ціну на природний газ - 6,879 грн. за кубометр.Очікується, що на такому рівні ціна протримається до 31 березня 2017 року (включно).На ціну газу не впливають ані обсягиспоживання, ані сезонність– вона однакова протягом всього року.
Особливості норм споживання газу Пільговикам та отримувачам субсидій важливо знати, що початок і закінчення опалювального сезону 2016-2017 р.р., на відміну від минулорічного, встановлюється рішенням виконавчого органу сільської (селищної), міської або місцевої ради або місцевої держадміністрації. Тож пільговий обсяг газу за жовтень і квітень може відрізнятися від іншихмісяців опалювального сезону. Нарахування по пільговим категоріям сільських пенсіонерів, педагогів, медиків, бібліотекарів і т.і. дещо відрізняються від решти категорій. При опаленні газом житлапільгова нормадається лише на опалення, а газова плита або колонка не враховуються.Більш детально з цього питання можна проконсультуватися в місцевому управлінні соцзахисту. Окрім цього, з 1 травня 2016 рокусоціальний норматив для індивідуального опалення зменшився із 7 до 5,5 куб.м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць (в опалювальний період), а також переглянуто коригуючі коефіцієнти. При застосуванні нових коефіцієнтів і нормативів отримаємо наступні розрахунки: 1. 5,5 м куб ?1,134 = 6,237 м куб (де 1,134 коригуючий коефіцієнт для 1-2 поверхових будівель). Тобто, соціальна норма газу для 1 або 2-поверхівок складає 6,237 м куб на 1 м кв опалювальної площі. 2. 5,5 x 0,661 = 3,635 м куб (де 0,661 коригуючий коефіцієнт для 3 і більше поверхових будівель). Тобто, соціальна норма газу для 3-ьох і більше поверхових будівель – 3,635 м куб на 1 м кв опалювальної площі. Соціальні норми споживання газу на приготування їжі та підігрів води встановлені такі самі, як для оплати газу,спожитого помешканнями без лічильників, і складають: Вид споживання природного газу Одиниця виміру Норми споживання З 01.02.2016 р. Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання куб. м на людину в місяць 4,4 Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання куб. м на людину в місяць 7,1 Плита газова та водонагрівач куб. м на людину в місяць 14 За такими ж нормами виставляються платежі для всіх домогосподарств без приладів обліку. Треба зазначити, що наявність електричного бойлера не звільняє споживачів від нарахувань за підігрів гарячої води. Існуюча нормативна база зобов`язує газовиків виставляти рахунки на 7,1 кубометрів газу на особу за відповідний період відсутності централізованого гарячого водопостачання. Так само не вливає на зменшення норми встановлення електричної духової шафи.
Передавати показання лічильника –обов`язокспоживача Згідно нового Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р., споживач зобов`язаний щомісяця, станом на 1-ше число, самостійно фіксувати показання приладу обліку газу і надавати інформацію «Чернігівгазу». Показання лічильників приймаються з 1-го по 5 число (включно) кожного місяця.Варто зазначити, що за новими правилами, контролер зобов`язаний знімати контрольні показання лічильника газу лише раз на півроку. На сьогодні споживачі газу мають можливість передати показання декількома способами, в тому числі і дистанційними, що значно полегшує і прискорює обмін даними.  Через Особистий кабінет на сайті 104.ua. Для цього треба зареєструватися або увійти до кабінету, якщо Ви вже зареєстровані;  зателефонувати до Контакт-центру за номерами(0462) 61-62-04, (0462) 61-63-04 або (067) 65 64 104 (слідуючи голосовим підказкам, в тоновому режимі набрати цифру «2»). Для мешканців районів області код для дозвонузі стаціонарних телефонів (022), код (0462) - для дзвінків з мобільного телефону;  СМС–повідомленням на короткий номер 7104 (в форматі: ХХХХХХХХХХ - 10 цифр особового рахунку, ХХХХХ - показання лічильника (до 5 цифр). Між особовим рахунком і показаннями лічильника має бути пробіл.  електронною поштою contact@cn.104.ua;  особисто на прийомі у оператора з 30-го числа поточного місяця по 3-тє число (включно)місяця наступного за розрахунковим.
УВАГА!Не отримавши вчасно фактичні показання вашого лічильника, обсяги спожитого вами природного газу розраховує газорозподільне підприємство! Особливо важливу роль відіграють показання в перехідний період, коли змінюється ціна на газ.Якщо споживач не встиг до 5-го числа передати дані лічильника, нарахування від попереднього фактичного показання лічильника здійснюються за новою ціною.
Що важливо знати Нинідля побутових споживачівгазу в Чернігівській області працюють дві газові компанії: ТОВ «Чернігівгаз Збут» - постачальник газу зі спецобов`язками, якого призначила держава (!). Саме від цієї компанії побутовим споживачам приходять платіжки. Доїї компетенції також входить нарахування пільг. ПАТ «Чернігівгаз» - газорозподільна компанія, якій залишилась функція розподілу, обліку газу та експлуатації газових мереж. В 2016 році газові компанії почали вести обслуговування клієнтів за новим форматом. Наразі в Чернігові та Прилуках споживачі газу можуть отримати увесь спектр послуг і консультацій щодо питань з газопостачання в одному приміщенні - Центрі обслуговування клієнтів. 27 грудня 2016 року планується відкриття подібного центру в Ніжині за адресою вул. Воздвиженська, 4. Наша публікація роз`яснила лише деякіособливості нарахувань за газ. Більше корисної та актуальної інформації можна знайти на сайтах газових компаній. Отримати фахову консультацію також можна за телефонами контакт-центру (0462) 61-62-04, (0462) 61-63-04 або (067) 65 64 104 або через особистий кабінетна сайті 104.ua.


Хто має право на безкоштовні путівки в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів
До Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звертаються застраховані особи з питаннями щодо порядку отримання безкоштовних путівок на реабілітаційне лікування після перенесених захворювань та травм.
Повідомляємо, що медичний відбір та направлення застрахованих осіб та членів їхніх сімей на відновлювальне лікування здійснюється відбірковими комісіями лікувально-профілактичних закладів. Отримати безкоштовну путівку можуть хворі, які мають відповідні медичні показання для направлення на відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів після стаціонарного лікування. Крім того, Фонд оплачує весь термін лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу, а це 24 дні.
Протягом 2016 року вже скористалися можливістю відновити здоров’я після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах 4 застраховані особи в реабілітаційних відділеннях санаторіїв «Полтава» ПРаТ «Миргородкурорт» та «Карпати», 25 хворих з порушеннями обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи і троє дітей в супроводі дорослого лікувалися в ПРаТ «Трускавецькурорт» та ПРаТ «Миргородкурорт».Крім зазначених профілів захворювань медична реабілітація призначається пацієнтам: – після гострих цереброваскулярних порушень; – після оперативних втручань на органах травлення; – після операцій ортопедичних, травматологічних при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні і реєндопротезуванні, реплантації кінцівок; – з порушенням перебігу вагітності; – після опіків.
На даний час отримані заявки лікувально-профілактичних закладів про виділення путівок на відновлювальне лікування у 2017 році. Відмічаємо збільшення кількості таких путівок, адже лікарі, як ніхто розуміють, що рання санаторно-курортна реабілітація спрямована на відновлення здоров’я працездатної особи та повернення її до суспільно-корисної праці,оскільки вона здійснюється безпосередньо після стаціонарного лікування і хворий направляється в санаторій із відкритим листком непрацездатності. У наступному році планується направлення на реабілітаційне лікування 57 хворих.
Застрахованій особі протягом календарного року за рахунок коштів Фонду може бути виділена лише одна путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.
Після проведеного лікування застрахована особа зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу, що видав путівку, заповнений зворотний талон путівки або довідку про факт перебування в санаторно-курортному закладі.
Реабілітаційне лікування є важливою та невід’ємною частиною комплексного лікування застрахованих осіб та врешті решт веде до зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності (оплату листків непрацездатності за рахунок коштів Фонду).
Директор Варвинської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП Л.Чміль

Соціально-економічне становище Чернігівської області в січні-листопаді 2016 року


НАСЕЛЕННЯ Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, на 1 листопада 2016р. становила 1036,9 тис. осіб. За січень–жовтень 2016р. кількість жителів Чернігівщини зменшилася на 8016 осіб. Порівняно із січнем–жовтнем 2015р. обсяг природного скорочення зменшився на 189 осіб. Упродовж січня–жовтня 2016р. народилося 7126 малюків. Кількість померлих склала 15834 особи.
РИНОК ПРАЦІ Кількість зареєстрованих безробітних на кінець листопада 2016р. становила 10,7 тис. осіб. Допомогу з безробіття отримували 78,3% осіб, які мали статус безробітного. Із загальної кількості безробітних більше половини (56,9%) становили жінки. Рівень зареєстрованого безробіття в цілому в області порівняно з жовтнем 2016р. не змінився й на кінець листопада 2016р. становив 1,7% населення працездатного віку. Цей показник був вищим серед населення сільської місцевості (1,9%) порівняно з жителями міських поселень (1,6%). Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, упродовж листопада 2016р. зменшилася на 12,9% й на кінець місяця становила 1,1 тис. За професійними групами найбільший попит на робочу силу на кінець листопада 2016р. спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом (22,1% від загальної кількості заявлених вакансій), а найменший – на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,4%). Навантаження зареєстрованих безробітних збільшилося й на кінець листопада 2016р. становило 10 осіб на одне вільне робоче місце (вакантну посаду). За сприяння державної служби зайнятості в січні–листопаді 2016р. було працевлаштовано 12,7 тис. осіб, або кожен третій громадянин, який мав статус безробітного в цьому періоді. Серед зареєстрованих безробітних, які отримали роботу в листопаді 2016р., 55,3% становили жінки, 36,3% – молодь у віці до 35 років. Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу у зв’язку з безробіттям упродовж листопада 2016р., становила 8,4 тис. осіб. Середній розмір допомоги з безробіття складав 1775 грн, що на 22,4% вище законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1450 грн).
ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ У січні–жовтні 2016р. середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) порівняно із січнем–жовтнем 2015р. зросла на 21,7% й становила 3906 грн. Серед більш оплачуваних були працівники добувної промисловості й розроблення кар’єрів, виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення, виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, сфери інформації та телекомунікацій, зайняті у виготовленні виробів із деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності, фінансової та страхової діяльності, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де нарахування в 1,8–1,3 раза перевищили середній показник в області. Водночас абсолютний розмір заробітної плати працівників підприємств поштової та кур’єрської діяльності, виробництва меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин та устатковання був значно нижчим і не перевищував 56,9% середнього показника в області. Індекс реальної заробітної плати в січні–жовтні 2016р. порівняно з відповідним періодом 2015р. становив 107%. Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати впродовж січня–жовтня 2016р. зросла на 2,9 млн.грн (на 15,1%) та на 1 листопада 2016р. становила 21,9 млн.грн. Сума боргу складає 2,7% від фонду оплати праці, нарахованого за жовтень 2016р. Борги працівникам економічно активних підприємств становили 9,8 млн.грн. Їхні розміри зменшилися впродовж січня–жовтня 2016р. на 1,5 млн.грн (на 13,3%). Найбільша заборгованість серед економічно активних підприємств спостерігалася в промисловості 5,7 млн.грн (58% загальної суми), будівництві – 1,6 млн.грн (15,9%), транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності – 1 млн.грн (9,8%). Кількість працівників економічно активних підприємств, які вчасно не отримали заробітну плату, зменшилася впродовж січня–жовтня 2016р. на 20,9% й на 1 листопада 2016р. становила 1,6 тис. осіб (0,9% загальної кількості штатних працівників, зайнятих в економіці області). Більшість із них була в промисловості (47,2%). Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 6024 грн, що на 47,7% більше від середньої заробітної плати, нарахованої за жовтень 2016р.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ У січні–жовтні 2016р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 239,6 тис. домогосподарств, з них у міських поселеннях – 162,8 тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 76,8 тис. домогосподарств. Загальна сума призначених субсидій становила 136,2 млн.грн (у міських поселеннях – 95,4 млн.грн, у сільській місцевості – 40,8 млн.грн). Середній розмір допомоги, призначеної одному домогосподарству в жовтні 2016р., становив 520,4 грн. Крім того, 41,8 тис. домогосподарств було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (у міських поселеннях – 7,1 тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 34,7 тис. домогосподарств). Середній розмір субсидії цього виду, призначеної в жовтні 2016р., становив 2060,3 грн на одне домогосподарство. У січні–жовтні 2016р. населення області сплатило за житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 821,9 млн.грн (118,9% нарахованих сум).
ПРАВОПОРУШЕННЯ За повідомленням прокуратури, у січні–листопаді 2016р. обліковано 15861 кримінальне правопорушення. Із загального числа зафіксованих правоохоронними органами кримінальних проявів 41% – тяжкі та особливо тяжкі. У загальній кількості злочинів 67,6% становили злочини проти власності, 11,6% – проти життя та здоров’я особи, 3,9% – проти безпеки руху та експлуатації транспорту, 3,2% – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення, 2,7% – проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян, 2,0% – у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, 1,7% – злочини проти правосуддя, по 1,3% – злочини у сфері господарської діяльності та злочини проти громадської безпеки, 1,2% – злочини проти довкілля, 1% – злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина. Протягом січня–листопада 2016р. обліковано очевидних умисних убивств та замахів на вбивство – 34, умисних тяжких тілесних ушкоджень – 55, зґвалтувань і замахів на зґвалтування – 9. Кількість випадків крадіжок становила 9021, шахрайства – 838, грабежів – 309, розбоїв – 50, хабарництва – 36. Кількість потерпілих від злочинів у січні–листопаді 2016р. становила 10165 осіб, із числа яких 4069 – жінки, 881 – особи похилого віку та інваліди 1 і 2 групи, 110 – неповнолітні у віці 14–17 років та 60 – діти у віці до 14 років. Найбільша кількість потерпілих (більше двох третин) – від крадіжок та грабежів, серед яких 40,1% – жінки. У дорожньо-транспортних пригодах, пов’язаних зі злочинами, на території області постраждали 329 осіб. Усього внаслідок злочинних діянь загинуло 162 особи, кожна друга – унаслідок дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних зі злочинами; 21,6% було умисно вбито; 9,3% загинуло в результаті нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень. Виявлено 2200 осіб, які вчинили злочини, із них 270 жінок (12,3%), 56 неповнолітніх у віці 14–17 років (2,5%). У загальній кількості виявлених осіб, які вчинили злочини, 27,2% раніше вже ставали на злочинний шлях (з них 72,2% мали незняту або непогашену судимість), 19,3% знаходилися в стані алкогольного сп’яніння, 9% вчинили злочин у групі. Питома вага працездатних осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів, які на момент учинення злочину не працювали і не навчалися, становила 58,7%, безробітних – 13,8%.
ЦІНИ І ТАРИФИ Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні–листопаді 2016р. в області становив 111,8%, в Україні –111,4%. На загальний показник інфляції в області суттєво вплинуло зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому на 50,2% за рахунок подорожчання опалення на 97,4%, гарячої води – на 75,4%, квартирної плати – на 70,9%, електроенергії – на 60%, каналізації – на 52,3%, водопостачання – на 49,5%, природного газу – на 45,8%. Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в цілому зросли на 2,5%. Найбільше (на 26,4%) подорожчало масло, на 11,3–19,3% – олія соняшникова, сири, кисломолочна продукція та молоко; на 3,3–6,7% – риба та продукти з риби, макаронні вироби, хліб, продукти переробки зернових, м’ясо та м’ясопродукти. Водночас овочі подешевшали на 37,2%, сало – на 16,5%, яйця – на 10,5%, фрукти – на 7,9%, цукор – на 5,9%. У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 12,3%. Ціни на транспорт підвищилися на 9,2%.
ПРОМИСЛОВІСТЬ За підсумками січня–листопада 2016р. порівняно із січнем–листопадом 2015р. випуск промислової продукції зріс на 7,1%. У добувній промисловості і розробленні кар’єрів обсяги промислового виробництва склали 80,5%, а в переробній промисловості – 114,8%. На підприємствах із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів обсяг промислової продукції порівняно із січнем–листопадом 2015р. зріс на 21,4%. При цьому зросло виробництво свіжого чи охолодженого м’яса великої рогатої худоби (на 43,1%), соняшникової нерафінованої олії та її фракцій (крім хімічно модифікованих) (на 20,5%), рідкого обробленого молока (на 18,3%), круп (на 15,6%), свіжого чи охолодженого м’яса свиней (на 11,6%), ковбасних виробів (на 2,2%). Водночас спостерігалося зменшення випуску йогуртів та інших ферментованих чи сквашених молока та вершків (на 7,9%), борошна (на 14,3%), хліба та хлібобулочних виробів, нетривалого зберігання (на 15,9%), вершкового масла (на 21,2%), жирних сирів (на 26,2%). У текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів порівняно із січнем–листопадом 2015р. випуск промислової продукції зріс на 18,5%. Більше вироблено вовняних тканин, постільних речей, взуття. На підприємствах із виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності випуск промислової продукції склав 88,3%, у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – 116,1%, у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 96,6%, у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання, – 128,9%, у машинобудуванні – 121,4%. Серед окремих видів продукції більше вироблено деревини, уздовж розпиляної чи розколотої, блоків та цегли з цементу, бетону або каменю штучного для будівництва, вогнегасників, пожежних машин; менше – шпалер, цегли невогнетривкої керамічної будівельної, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного, верстатів для оброблення деревини. У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря в січні–листопаді 2016р. порівняно із січнем–листопадом 2015р. промислове виробництво зросло на 10,1%.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва в січні–листопаді 2016р. в усіх категоріях господарств, за розрахунками, становив 97,7% до січня–листопада 2015р. У сільськогосподарських підприємствах він був 101,7%, а в господарствах населення – 91,1%.
Зміни обсягів сільськогосподарського виробництва (у % до відповідного періоду попереднього року, наростаючим підсумком) Індекс обсягу виробництва продукції рослинництва за січень–листопад 2016р. порівняно з відповідним періодом 2015р. становив 97%, у т.ч. в сільськогосподарських підприємствах – 101,4%, господарствах населення – 87,7%. Станом на 1 грудня 2016р. господарствами всіх категорій під урожай 2017р. посіяно 253,6 тис.га озимих на зерно та зелений корм (на 6,3% більше, ніж рік тому), у т.ч. зернових культур на зерно – 222,7 тис.га (на 1,6% менше), ріпаку – 29,4 тис.га (у 2,9 раза більше). Частка сільськогосподарських підприємств становить 91,5% посіву всіх озимих. У структурі посівів озимих зернових на зерно пшениці належить 86,3%, житу – 13,4%, ячменю – 0,3%. Індекс виробництва продукції тваринництва за січень–листопад 2016р. до січня–листопада 2015р. становив 99,9%, у т.ч. в сільськогосподарських підприємствах – 103,4%, господарствах населення – 97,4%. Господарствами всіх категорій у січні–листопаді 2016р. реалізовані на забій 55,7 тис.т худоби та птиці (у живій масі), що на 3,7% більше, ніж у січні–листопаді 2015р., вироблені 508,3 тис.т молока (на 0,7% менше) та 282,5 млн.шт яєць (на 1,2% більше). Питома вага господарств населення в загальному виробництві м’яса становила 51,2%, молока – 58,6%, яєць – 80%. За розрахунками, на 1 грудня 2016р. загальна кількість великої рогатої худоби налічувала 209,7 тис. голів (на 2,6% менше 1 грудня 2015р.), у т.ч. корів – 113,7 тис. (на 3,4% менше); свиней – 192,8 тис. (на 1,0% менше), овець і кіз – 42,8 тис. (на 1,2% менше), птиці всіх видів – 3720,3 тис. голів (на 1,2% менше). У господарствах населення утримувалося 43,8% великої рогатої худоби (у т.ч. корів – 58,7%), 44,5% – свиней, 92,8% – овець і кіз та 93,3% птиці від загальної кількості в області. На 1 грудня 2016р. в сільськогосподарських підприємствах (крім малих) та підприємствах, що здійснюють зберігання та переробку зернових культур, були в наявності 1740,2 тис.т зерна (на 8,6% менше проти 1 грудня 2015р.), у т.ч. 272,5 тис.т пшениці, 1315,7 тис.т кукурудзи, 60,2 тис.т ячменю, 35,6 тис.т жита. Насіння соняшнику зберігалося 230,8 тис.т (на 34% більше, ніж рік тому).
БУДІВНИЦТВО У січні–листопаді 2016р. підприємства області виконали будівельних робіт на суму 520,1 млн.грн. Індекс будівельної продукції в січні–листопаді 2016р. становив 101,2% проти січня–листопада 2015р. Будівництво будівель збільшилося на 8,9%, у т.ч. нежитлових будівель – в 1,7 раза. Будівництво інженерних споруд зменшилося на 21,2%, житлових будівель – на 22,6%. Нове будівництво, реконструкція, розширення та технічне переоснащення склали 78,2% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 13% та 8,8% відповідно.
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ У січні–жовтні 2016р. експорт товарів становив 322,3 млн.дол. США, імпорт – 404,9 млн.дол. США. Порівняно із січнем–жовтнем 2015р. експорт зменшився на 28,2%, імпорт збільшився на 24,2%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 82,6 млн.дол. США (у січні–жовтні 2015р. позитивне – 122,9 млн.дол.). Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 129 країн світу (з них 28 країн ЄС). Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 93,5 млн.дол. США, або 29% від загального обсягу експорту товарів (у січні–жовтні 2015р. – 139,5 млн.дол. США, або 31,1%), та зменшився проти січня–жовтня 2015р. на 46 млн.дол., або на 33%. Серед країн ЄС найвагоміші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Нідерландів, Італії, Франції та Іспанії. Серед інших країн найбільше експортувалися товари до Російської Федерації, Туреччини, Білорусі, Єгипту, Грузії, Молдови, Азербайджану, Китаю та Казахстану. Порівняно із січнем–жовтнем 2015р. збільшився експорт товарів до Грузії (на 36,2%), Китаю (на 15%), Білорусі (на 4%), Азербайджану (на 3,3%), Румунії (на 0,2%); зменшився – до Нідерландів (у 3 рази), Єгипту (у 2,3 раза), Італії (на 38,1%), Молдови (на 17,4%), Туреччини (на 15,5%), Російської Федерації (на 7,3%), Польщі (на 2,1%), Казахстану (на 1,1%). У загальному обсязі експорту товарів порівняно із січнем–жовтнем 2015р. збільшилася частка готових харчових продуктів, паперу та картону, деревини та виробів із неї, взуття, текстильних матеріалів та текстильних виробів, насіння і плодів олійних рослин, молока та молочних продуктів. Натомість зменшилася частка зернових культур. Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 155,6 млн.дол. США, або 38,4% загального обсягу (у січні–жовні 2015р. – 129,5 млн.дол., або 39,7%), та збільшився проти січня–жовтня 2015р. на 26,1 млн.дол., або на 20,2%. Найвагоміші імпортні поставки товарів серед країн ЄС здійснювалися з Німеччини, Італії, Великої Британії, Польщі та Нідерландів. Серед інших країн світу найбільші імпортні надходження були з Білорусі, Російської Федерації, Бразілії, Китаю, Туреччини та Індії. Порівняно із січнем–жовтнем 2015р. збільшилися поставки з Туреччини (в 1,8 раза), Бразілії (на 42%), Великої Британії (на 31,9%), Італії (на 29,5%), Нідерландів (на 24,1%), Білорусі (на 22,2%), Німеччини (на 21%), Польщі (на 15,8%), Російської Федерації (на 7,9%), Китаю (на 7,3%); зменшилися – з Індії (на 2,4%). У загальному обсязі імпорту товарів збільшилася частка готових харчових продуктів, продукції хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості, котлів, машин. Зменшилася частка текстильних матеріалів та текстильних виробів, мінеральних продуктів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, паперу та картону, недорогоцінних металів та виробів із них.
ВНУТРІШНЯ ТОРГІВЛЯ Оборот роздрібної торгівлі (включаючи роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами-підприємцями) у січні–листопаді 2016р. становив 21732,3 млн.грн, що на 2% більше обсягу січня–листопада 2015р. Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі, у січні–листопаді 2016р. становив 8770,3 млн.грн, що в порівнянних цінах на 1,2% більше обсягу січня– листопада 2015р.
КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ У січні–вересні 2016р. підприємства та організації області за рахунок усіх джерел фінансування освоїли 2992,3 млн.грн капітальних інвестицій, що в порівнянних цінах на 40,2% більше обсягу капітальних інвестицій у січні–вересні 2015р. Найвагомішу частку капітальних інвестицій (99,6% загального обсягу) спрямовано в матеріальні активи. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 80,6% інвестицій. За рахунок коштів державного та місцевих бюджетів освоєно 7,2% капітальних інвестицій, кредити банків та інші позики становили 7,8%, кошти населення на будівництво житла – 4,2%. У структурі капітальних інвестицій за видами економічної діяльності в січні–вересні 2016р. переважало сільське, лісове та рибне господарство – 43,2% загального обсягу, на промисловість припадало 34,3%, на будівництво – 9,7%. Частка освоєних капітальних інвестицій підприємствами оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів склала 2,7%, підприємствами транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 1,4%. Капітальні інвестиції в житлове будівництво становили 277,5 млн.грн (9,3% від загального обсягу), що склало 65,4% рівня січня–вересня 2015р.
ТРАНСПОРТ У січні–листопаді 2016р. вантажооборот підприємств автомобільного транспорту становив 657,8 млн.ткм, що на 60,3% більше від обсягу січня–листопада 2015р. Підприємствами автомобільного транспорту перевезено 1323,6 тис.т вантажів, що на 38,4% більше, ніж у січні–листопаді 2015р. У січні–листопаді 2016р. усіма видами транспорту виконано пасажирооборот в обсязі 721,4 млн.пас.км, послугами пасажирського транспорту скористалися 77,7 млн. пасажирів, що становить, відповідно, 97,7% та 97,8% від обсягу січня–листопада 2015р. Послугами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) скористалися 43,2 млн. пасажирів, що на 2,3% менше від обсягів перевезень пасажирів у січні–листопаді 2015р. Перевезення пасажирів автотранспортом фізичних осіб-підприємців зменшилися на 2,8%. Міським електротранспортом перевезено 34,5 млн. пасажирів, що становить 98% рівня січня–листопада 2015р. Послугами річкового транспорту в січні–листопаді 2016р. скористалися 19,9 тис. пасажирів, що на 25,9% більше, ніж у січні–листопаді 2015р. Обсяг виконаного пасажирообороту зріс на 31,4% й становив 0,3 млн.пас.км.
Головне управління статистики у Чернігівській області

Назад