Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://sribadm.cg.gov.ua/old

17 травня 2012Звіт про проведенні громадські обговорення

Ініціатива "Партнерство «Відкритий уряд»


Ініційоване Президентом США Бараком Обамою Партнерство «Відкритий уряд» вийшло за межі однієї держави і на сьогодні цю ініціативу підтримує більше 50 країн. Україна також долучилася до цієї ініціативи, про що свідчить підписана Президентом Віктором Януковичем Декларація.

Партнерство «Відкритий Уряд» (англ. - Open Government Partnership, скорочено - ПВУ) - це багатостороння ініціатива, спрямована на забезпечення підзвітності органів влади перед власними громадянами та на більш тісне включення громадян в процес управління державними справами. Ініціатива була офіційно розпочата 20 вересня 2011 року за сприяння президентів США і Бразилії. До неї уже приєдналися 52 країн-підписантів, включно із Україною. Повний перелік цих країн можна знайти на офіційному сайті міжнародної ініціативи, www.opengovpartnership.org.

Ключовими завданнями ініціативи є:
• забезпечення виконання урядами конкретних зобов'язань в сприянні прозорості державного управління;
• залучення громадян до участі в процесах державного управління;
• боротьба з корупцією;
• використання нових технологій для поліпшення державного управління.

Ініціатива є добровільною для кожної із країн-учасниці та не передбачає санкцій за невиконання зобов’язань крім виключення країни з числа учасниць ініціативи. Для того, щоб стати членом ПВУ, країни повинні на рівні уряду прийняти Декларацію «Відкритого Уряду», підготувати і надати національний план дій, розроблений за участю представників громадянського суспільства (до початку квітня 2012 року) і погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності.
Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 3 листопада 2011 року, безпосередньо відповідальним за підготовку Національного плану є Міністерство юстиції України.

Відповідальним за організацію консультацій з громадськістю по обговоренню проекту національного плану є Секретаріат Кабінету Міністрів України.
З боку громадянського суспільства всебічне сприяння у належному впровадженні Урядом України ініціативи «Відкритий Уряд» здійснює Громадське Партнерство на підтримку ініціативи. До його складу входять 47 авторитетних національних неурядових організацій та 13 індивідуальних членів-експертів. Функції секретаріату Партнерства виконує Творче об’єднання «ТОРО» (Контактна група в Україні Transparency International, р.т. 0522 27 27 54, e-mail: ogp@toro.org.ua, site: www.toro.org.ua.ogp).

Регіональним координатором міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у Чернігівській області є Наталія Надирова, член Громадської ради при облдержадміністрації, президент громадської організації «Академія розвитку». Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації сприяє роботі регіонального координатора, відповідає за організацію в області громадського обговорення проекту національного Плану, координуватиме виконання заходів Плану.


***********************

Шановні громадяни!Триває обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року

Зауваження та пропозиції просимо надсилати на адресу Срібнянської райдержадміністрації:
17300, смт. Срібне, вул. Леніна, 54;
E-mail: sribrajadm @ukrpost.ua
з 1 по 20 вересня 2012 року.


***********************Триває обговорення необхідності внесення змін до Закону України «Про громадські об’єднання», що вводиться в дію з 1 січня 2013 року.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати на адресу Срібнянської райдержадміністрації:
17300, смт. Срібне, вул. Леніна, 54;
E-mail: sribrajadm @ukrpost.ua
з 23 по 31 липня 2012 року.